Azerbaycan'da süpermarket zincirinden 4,5 milyonluk bağış

Azerbaycan’da faaliyet gösteren süper market zinciri Araz Supermarket, Yaşat Vakfı’na 1 Milyon Manat (4,5 Milyon TL) bağış yaparak, takdir topladı.

Yayınlanma Tarihi: 18.01.2021 14:09
Değiştirme Tarihi: 18.01.2021 14:09
Azerbaycan'da süpermarket zincirinden 4, 5 milyonluk bağış

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Araz Supermarket CEO’su Resad İbrahimov “Ülke genelinde bulunan 150 şubemizle, ülkemizde istihdam ve ekonomiye katkı sağlamanın yanında yardım projelerinde de yer almaya özen gösteriyoruz. Geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyerek, ilk günden beri faaliyetlerimizi “Önce İnsan” değerleri üzerine kurduk. Yaşat Vakfı’na yaptığımız destekle daha çok insanın yaşama tutunmasına olanak sağlayacağız. Araz Supermarket zinciri Yaşat Vakfı bağışı sayesinde hem vakıfların, hem insanların hem de sektörlerin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlıyor. Her zaman insan için emek veren, insan hayatını kolaylaştıran ve ekonomisine destek sağlayan projelere imza atmış olup hedefini hep bu doğrultuda sürdürmüştür. Yapmış olduğumuz yüklü miktardaki bağış dünyadaki birçok insanın yaşama el uzatmasına ve hayatını devam ettirmesine yardımcı olacaktır” açıklamalarında bulundu.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne 1 Milyon Manat Bağış

Araz Supermarket  Ceo’su Resad İbrahimov “Savaşta zarar görenler ve şehit aileleri için Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'ne desteklerimiz devam ediyor. 1 milyon Manat bağış yaptık. Bağışlarımız devam edecek, vatanını seven ve vatanına hizmet eden bir şirket olarak, her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz” açıklamalarında bulundu. 

Ülke Genelinde En Yaygın Market Araz Market

“Azerbaycan genelinde en fazla şubesi bulunan ve ülke ekonomisine en çok katkısı bulunan market Araz Supermarketler zinciridir. İlk etapta 4 şube ile hizmete başlayan Araz market ilerleyen dönemlerde insan kaynakları kadrosunu da geliştirerek şube sayısını 16’ya çıkarmıştır. Şubelerden 4 tanesi Bakü ve çevresinde yer alıyor. 2011 yılında faaliyete geçen market 10 yıl içinde geniş bir kitleye kendini göstermiştir. Araz supermarketin bu kadar hızlı gelişim göstermesi insana değer vermesi ve insanlara en iyi ürünleri sunmak için büyük çaba göstermesidir. Yaptığı bağışlar da ekonomiye büyük fayda sağladığı için hep göz önünde bulunan bir market olmuştur. Kitlesini ve hedefini geniş tutan Araz market sadece Yaşat Vakfı’na değil bugüne değin pek çok dernek ve vakıfa ekonomik katkıda bulunmuştur. Araz Supermarket olarak her zaman sosyal projelerde yer almaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu. Ülke ekonomisine en fazla katkısı olan firmalardan biri olan Araz Supermarketler zinciri, Veyseloğlu Şirketler Gurubu’nun yan kuruluşudur.