Ayvalık'taki yangınla ilgili son dakika gelişmesini Bakan Pakdemirli açıkladı

Balıkesir'in ünlü tatil merkezlerinden Ayvalık, Şeytan Sofrası etiklerinde yangın, Orman Genel Müdürlüğü ve Belediye ekiplerinin yoğun çabası sonucu kontrol altına alındı. Konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ayvalıktaki yangın, Orman Genel Müdürlüğü ekiplerimizin etkili müdahalesi ve Belediyelerimizin de desteğiyle tamamen kontrol altına alınmıştır" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2020 09:22
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 09:22
Ayvalık'taki yangınla ilgili son dakika gelişmesini Bakan Pakdemirli açıkladı

Ayvalık'taki yangınla ilgili son durum birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Şeytan Sofrası eteklerinde başlayan yangın, hızı 70 kilometreyi bulan rüzgarın da etkisiyle bir anda yayıldı. Yerleşim yerlerinin de olduğu bölgede büyük panik yaşandı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yangın Kocadağ mevkii üzerinden Badavut mevkiine doğru ilerlemeye devam etti. Badavut bölgesine polis ve jandarma ekipleri sivil vatandaşların ve araçların girişine izin vermedi. Yangının ilerleme yönünde yazlık sitelerin olduğu öğrenilirken Edremit Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye araçları müdahale etti. Ayrıca çevre illerden ve ilçelerden takviye itfaiye ekipleri de bölgeye sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yangın hakkında bilgi veren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin “Rüzgar etkili oluyor. Şeytan Sofrasının altında başladı. Rüzgarın şiddetiyle şu an Badavut istikametine doğru döndü. Şu an gördüğünüz karşı taraflar yanıyor. Tek tük yerlerde konutları tehdit ediyor. Bildiğimiz kadarıyla yaralı bilgisi bize ulaşmadı. Şu anda kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Hem karanlık, hem rüzgar çalışmaları olumsuz etkiliyor. Sağ olsunlar itfaiye, orman, belediye herkes var gücü ile mücadele ediyor.” dedi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ayvalıktaki yangınının kontrol altına alındığını duyurdu.

Bakan Pakdemirli "Ayvalıktaki yangın, Orman Genel Müdürlüğü ekiplerimizin etkili müdahalesi ve Belediyelerimizin de desteğiyle tamamen kontrol altına alınmıştır. Yangında yerleşim yerlerinde herhangi bir hasar meydana gelmemesi için büyük çaba sarf edilmiş ve bunda da başarılı olunmuştur. Ekiplerimiz soğutma çalışmalarına devam etmektedir." ifadelerini kullandı.