Aynı mahallede uyuşturucuyla yakalandılar! Biri 'salata' diğeri 'pasta yapıyorum' dedi

Samsun'da evine ve müştemilatına yapılan operasyon sonucu uyuşturucu madde ele geçirilen ve bunun üzerine yakalanıp tutuklanan şahıs, verdiği ifadede, 'Evimdeki buzdolabında bile söz konusu maddeyi bulunduruyordum. Ben bunları uyuşturucu olduğu için değil, salataya katmak için kullanıyordum.' dedi. Tutuklanan şahıs uyuşturucu maddeyi kuşlara ve köpeğine de yedirdiğini, kimseye de satmadığını söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2020 18:57
Değiştirme Tarihi: 25.09.2020 18:57
Aynı mahallede uyuşturucuyla yakalandılar! Biri 'salata' diğeri 'pasta yapıyorum' dedi

Şoke eden olay, Samsun'un Atakum ilçesinde yaşanadı. Beypınar Mahallesi'nde ikamet eden K.Ç.'ye,  Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda, 3 kilo 16 gram esrar maddesi, 102 kök kenevir bitkisi, 166 gram kenevir tohumu, 1 adet pompalı tüfek, 25 adet tüfek kartuşu ve 1 adet tabanca şarjörü ele geçirildi.

"SALATAYA KATMAK İÇİN KULLANIYORDUM"

Olayla ilgili gözaltına alınan K.Ç., "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ve nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ç., "Evimdeki buzdolabında bile söz konusu maddeyi bulunduruyordum. Ben bunları uyuşturucu olduğu için değil, salataya katmak için kullanıyordum. Ayrıca kuşlara ve köpeğime yediriyordum. Kimseye satmadım" dedi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ç. tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA