Emrah Serbes'in icra takibiyle ilgili açıklama: Haberi yoktu, ben yaptım

Alkollü şekilde araç kullanarak trafik kazası yapan ve aynı aileden 3 kişinin ölümüne sebebiyet veren ünlü senarist Emrah Serbes, ailenin geriye kalan tek ferdi Ahmet Mert Özçelik'e icra takibi başlattı. Konuyla ilgili gerçek, gazeteci Nedim Şener'in Twitter'dan yaptığı paylaşım ile ortaya çıktı. Olay yaratan icra takibiyle ilgili, Serbes'in avukatından açıklama geldi. Avukat Ezel Demirkol, “Bu takip talebinden müvekkil Emrah Serbes’in haberi yok. Mahkemenin verdiği vekaletname ücreti. Anılan tutarı da ben takibe koydum. Müvekkil bu konularda hassas biri” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 11:16
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 13:06
Emrah Serbes'in icra takibiyle ilgili açıklama: Haberi yoktu, ben yaptım

Ünlü senarist Emrah Serbes, 22 Eylül 2017 tarihinde İzmir'de aracıyla alkollü şekilde seyir halideyken önündeki otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti. Olay sonrası Serbes yerine arkadaşı gözaltına alınmış ancak vicdan azabı çektiğini dile getiren Serbes, itirafta bulunarak teslim olmuştu. 

Özçelik ailesinden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'in aileden geriye kalan Ahmet Mert Özçelik'e 95 bin TL'lik icra takibi başlattığını sosyal medya hesabından yazdı.

İcra emrini sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşan Nedim Şener, "İnanılmaz ama gerçek. Emrah serbes, 3 kişiyi öldürdüğü aileden geriye tek kalan Ahmet Mert Özçelik'e 95 bin TL'lik icra davası başlattı. Dikkat sonunda 't' yok, para var" ifadelerini kullandı.

YENİ GELİŞME

Ceza davası devam ederken Özçelik ailesinden geriye kalan tek kişi olan Ahmet Mert Özçelik, Serbes’e karşı 4,5 milyon liralık tazminat davası açtı. Yapılan yargılama sonrası mahkeme, Serbes’in 1,4 milyon lira tazminat ödemesine hükmetti. Mahkeme, tazminat talebinin ret olan kısmına ilişkin ise çıkan vekaletname ücretinin ise Özçelik’in ödemesine karar verdi.

MÜVEKİLİN HABERİ YOKTU

Serbes’in avukatı Ezel Demirkol, 81.800 liralık vekaletname ücretini faizi ile birlikte işleme koydu. Toplam 82.959 liralık alacak için Özçelik’e ödeme emri gönderdi. Av. Demirkol, Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Bu takip talebinden müvekkil Emrah Serbes’in haberi yok. Mahkemenin verdiği vekaletname ücreti. Anılan tutarı da ben takibe koydum. Müvekkil bu konularda hassas biri” dedi.

TAZMİNAT DA İŞLEME KONULDU

Öte yandan, Serbes’in ödemesine karar verilen 1.4 milyon liralık tazminat kararının da icraya konulduğu öğrenildi. Söz konusu tutar, faizi ile birlikte 2 milyon TL olarak işleme konuldu.

'Bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçlamasıyla 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Serbes, son çıkan infaz düzenlemesi ile 4 yıl 2 ay 28 gün erken tahliye olacağı gündeme gelmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

13 YIL 4 AY HAPİS CEZASI ALMIŞTI

22 Eylül 2017'de İzmir'de aracıyla önündeki otomobile çarparak Özçelik ailesinden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes, 'bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçlamasıyla 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mevcut infaz yasasına göre cezanın 2/3'nü cezaevinde geçirip 1 yıl da denetimli serbestlik kapsamında tahliye edilmesi gereken Emrah Serbes'in 7 yıl 10 ay 23 gün cezaevinde kalması gerekiyor.

Emrah Serbes 3 yıl 8 ay cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilecek. Yani Serbes, 4 yıl 2 ay 28 gün erken tahliye oldu.

Etiketler: Emrah Serbes