Aynı aileden 3 kişi aynı hafta koronadan can verdi!

Trabzon Ortahisar'da, bir hafta içinde emekli öğretmen Kamil Açıcı (78) ile eşi Kâtibe Açıcı (79) ve ablası Emine Şişman (90) koronavirüs nedeniyle can verdi. 

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 14:23
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 14:23
Aynı aileden 3 kişi aynı hafta koronadan can verdi!

Trabzon'da yaşayan Kamil Açıcı ile eşi Katibe Açıcı ve ablası Emine Şişman, koronavirüse yakalandıktan sonra tedavilerine başlandı. Emine Şişman, 13 Ocak’ta hayatını kaybederken, Şişman’ın ölümünden bir gün sonra kardeşi Kamil Açıcı da kurtarılamadı. Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Kamil Açıcı’nın eşi Kâtibe Açıcı da dün hayatını kaybetti. 

Koronavirüse anne ve babasını veren Şeref Açıcı, "Halamın ölümünün ardından bir gün sonra babamı ve altı gün sonra da annemi koronavirüs nedeniyle kaybettik. Babam ve halamın durumları iyiydi, atlatırlar diye düşünmüştük. Önemli bir kronik rahatsızlıkları yoktu. Ama annemin kronik rahatsızlıkları vardı. Annem 10 güne yakın yoğun bakımda kaldı, her an her şey olacak diye çekiniyorduk. Annem için hastaneden aradılar, durumu hakkında bilgi verdiler, her şeye hazırlıklı olun dediler. Umutluyduk, hastalığı atlatacaklar diye düşünüyorduk, ama olmadı. Süreç içerisinde onlar daha erken vefat etti” açıklamasını yaptı. 

(DHA)