Aylarca evine kimseyi almayıp dışarı da çıkmadı! Koronavirüs böyle bulaştı

Koronavirüs salgını nedeniyle 5 ay boyunca evine kimseyi almayan 73 yaşındaki Mehmet Karaoğlan, bu süreçte dışarı da çıkmadı. Kütahya'nın Gediz ilçesinde yaşayan Karaoğlan'a virüsü, bayram ziyareti için gelen kızı bulaştırdı. 1 haftalık tedavinin ardından hastalığı yenen Karaoğlan eskisinden daha iyi olduğunu ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2020 12:37
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 12:37
Aylarca evine kimseyi almayıp dışarı da çıkmadı! Koronavirüs böyle bulaştı

Koronavirüs salgının baş göstermesinden itibaren kurallara ve tedbirlere harfi harfine uyan 73 yaşındaki Mehmet Karaoğla, Kütahya Gediz'de eşiyle birlikte yaşıyordu. İhtiyaçlarını da oğlu Abdullah Karaoğlan hallediyordu. 

Ancak bayram tatili için Denizli'den gelen kızı, damadı ve çocukları ziyaret ettikleri babalarına koronavirüs bulaştırdı. Mehmet Karaoğlan, kendisinde hiç belirti göstermeyen virüsün ziyaret sonrası eşi ve gelinine de bulaştığını vurguladı. Kalp ve şeker hastalığı gibi birçok kronik rahatsızlığı olduğunu kaydeden Karaoğlan, hastanedeki tedavi sonrası eski halinden daha sağlıklı hale geldiğine dikkat çekti.

Kızı ve damadınının Denizli'ye gitmelerinden sonra rahatsızlanıp yere düştüğünü söyleyen Mehmet Karaoğlan, durumu şöyle anlattı: 

Kurban Bayramı'na Denizli’den kızım, damat ve çocuklar geldi. Onlardan mı bulaştı bilmiyorum. Onlar gittikten sonra rahatsızlanmışım. Evin içinde düşmüşüm. Kollarım falan yüzülmüş. Birisi geldi, zil çalıyor. Hastayım, kalkamıyorum, felç oldum diye bağırdım. Çilingir çağırmışlar, o geldi kapıyı açıp beni kaldırdılar. Yatırdılar bir yere sonra hastaneye gittik. Kronik rahatsızlıklar nedeniyle var olan şikayetlerim dışında koronavirüs belirtisi hiç olmadı. Hastaneye gittim, test yaptılar ve ‘bir hafta hastanede yatacaksın’ dediler, yattım. Pozitif çıktım. Yattıktan sonra taburcu oldum evime geldim. Şimdi Allah’a şükür iyiyim. Virüsteki belirtilerin hiçbiri bende görülmedi"

Hastalıktan öncesine göre daha sağlıklı olduğunu belirten Hasan Karaoğlan, "Bacaklarım, ayaklarım, karnım çoktan beri şişiyordu. Zaten şeker ve kalp hastasıyım. Kafa dönmesi, uyku hali ve halsizlik oluyor. Şuan iyiyim. Ayılma bayılma yok. Yemem içmem iyi. Şişliklerim indi. Hastaneye gittikten sonra hepsi düzeldi. İyileştim Allah’a şükür. Hastalıktan daha öncesine bakarsak daha iyiyim. Eşim de hastalandı. Hastaneye yatırdık. O da iyileşti, taburcu olduk. Şimdi ayrı odalarda kalıyoruz. Denizli’deki kızım ve çocuklar da iyileşti. Onlar da taburcu olup evlerine döndüler. Onlar da pozitif çıkmıştı" dedi.

DHA

Etiketler: koronavirüs