Aybüke'nin komaya girmesine neden olan ehliyetsiz sürücü yeniden gözaltında

Ehliyetsiz olarak kiraladığı araçla minik Aybüke'nin de içinde bulunduğu arabaya çarparak 2 yaşındaki kızın komaya girmesine neden olan sürücü yeniden gözaltına alındı. 54 yaşındaki kadının alkollü olduğu belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2020 17:52
Değiştirme Tarihi: 14.09.2020 18:07
Aybüke'nin komaya girmesine neden olan ehliyetsiz sürücü yeniden gözaltında

Konya'da ehliyetsiz ve alkollü halde direksiyonuna geçtiği kiralık araçla kırmızı ışıkta duran otomobile çarparak 2 yaşındaki Aybüke Kurt'un, komaya girmesine neden olan Emel G. (50), adli kontrolle serbest bırakılmasına Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı itiraz üzerine ikinci kez gözaltına alındı.

Kazanın ardından kendisini "Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmanın suç olduğunu biliyorum ancak işlerimi takip edebilmek için araç mecburen kullanıyorum" diyerek savunan Emel G., savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.Kaza, 4 Eylül Cuma sabahı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Yolu üzerindeki Cumhuriyet Polis Merkezi önünde bulunan kavşakta yaşandı. Samet Kurt (31), 42 CRL 81 plakalı otomobiliyle kırmızı ışıkta durdu. Ancak arkadan gelen Emel G.'nin kullandığı 34 AAN 361 plakalı otomobil, Kurt'un aracına çarptı. Kazaya 4 araç da katıldı. Zincirleme kazada Samet Kurt, eşi Teslime Kurt (28) ve bebek koltuğundaki 2 yaşındaki Aybüke Kurt yaralandı.

Yoldan geçen bir doktorun ilk müdahalesini yaptığı Aybüke ve diğer yaralılar, ambulanslarla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü.Samet- Teslime Kurt çifti yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilirken, beyin kanaması geçiren Aybüke, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.