Ayasofya ve Kapadokya'da çıplak pozlar veren Marisa Papen hakkında soruşturma | Marisa Papen kimdir?

Ayasofya ve Kapadokya'da çıplak pozlar veren Marisa Papen hakkında soruşturma | Marisa Papen kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 12:07 | Değiştirme Tarihi: 14.11.2019 12:02

Ayasofya ve Kapadokya'da çıplak pozlar veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Bu haberler sonrası internette Marisa Papen kimdir? Marisa Papen kaç yaşında? gibi sorular merak edilmeye başlandı.

AYASOFYA Müzesi'nde tesettüre girip çarşafını kaldırarak çıplak poz veren ve Kapadokya'da da Türk bayrağının üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında "Hayasızca haraketlerde bulunmak" ve "Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" suçlarından savcılığın soruşturma başlattığı öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

2018 yılında Türkiye'ye gelen ve Ayasofya, Kapadokya, Eminönü ile Boğaz'da çekilen çıplak fotoğrafları nedeniyle bazı vatandaşlar Belçikalı manken Marisa Papen hakkında savcılığa şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine Marisa Papen hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu, "Hayasızca haraketlerde bulunmak" ve "Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" suçlarından soruşturma başlattı. Soruşturmada, Marisa Papen'in kimlik bilgilerinin tespiti istendi. Kimlik bilgilerinin tespitinin ardından Papen'in ifadesinin alınması için işlemler başlatılacağı, gerekirse hakkında yakalama kararı çıkarılabileceği öğrenildi.  

TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU

Kudüs'te ve Mısır'da kutsal sayılan topraklarda verdiği pozlardan ötürü tutuklanmış ve sonra para cezasıyla serbest kalan Papen, 2018'de Türkiye'ye gelerek Ayasofya'da tesettüre girip çarşafını kaldırarak çıplak poz vermiş ve Kapadokya'da da Türk bayrağının üstüne yatmıştı. Papen'in bu fotoğrafları büyük tepkilere neden olmuştu. 

MARİSA PAPEN KİMDİR?

1992 doğumlu Belçikalı model Marisa Papen, gezdiği ülkelerde verdiği çıplak pozları sosyal medya hesabından paylaşıyor. Marisa Papen, yine aynı şekilde Türkiye'de de böyle fotoğraflar çekip sosyal medya hesabından ve kişisel sayfasından paylaşmıştı.

DHA