Avrupa'nın en karanlık bölgesindeki doktor uyardı

Avrupa'nın en karanlık bölgesindeki doktor uyardı
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2020 21:52
Değiştirme Tarihi: 14.03.2020 21:52

Corona virüs salgınından en fazla etkilenen Lombardiya bölgesindeki bir anesteziyoloji uzmanı doktoru tüm dünyayı uyardı. Belçika'dan corona virüs ilacıyla ilgili sevindiren haber geldi. İşte İtalya'da ölüm ve vaka sayıları bu kadar yüksek olmasının sebebi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs salgınında vaka sayısı 153 bine yükseldi. Hayatını kaybedenlerinin sayısı ise 5 bin 789'a çıktı.

CORONA İLACI İÇİN SEVİNDİRİCİ HABER 

Belçika'daki Gent Üniversitesi Flaman Biyoteknoloji Enstitüsü (VIB), koronavirüse (Covid - 19) karşı koruma sağlayan bir ilacın araştırmasında önemli aşama kaydedildiğini açıkladı.

Flaman Biyoteknoloji Enstitüsü uzmanlarından Prof. Dr. Xavier Saelens, laboratuvar ortamında Covid - 19 virüsünü etkisiz hale getirdiklerini belirterek, bunun ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi.

Flaman Hükümeti Başbakan Yardımcısı, Bilim ve Ekonomi Bakanı Hilde Crevits, kişisel Twitter hesabından bu açıklamayı paylaşarak, "Zekice ve çığır açan bir adım" olarak değerlendirdi. Ancak bu konuda kat edilecek daha uzun yol bulunduğunu söyledi.

VIB'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Xavier Saelens ve Gent Üniversitesi Tıbbi Biyoteknoloji Merkezi araştırma ekibi tarafından, potansiyel Covid - 19 virüsünün tedavisi konusunda çığır açan bir bilimsel çalışma gerçekleştirildiği duyuruldu.

Xavier Saelens ve ekibi, geçen ay SARS Cov - 2 ve Covid - 19 virüsü ile savaşabilen eşsiz bir antikor bulduklarını açıklamıştı.