Avcılar'daki bir berberde müşterilerin takibi açısından bir hemşire işe başladı

Koronavirüs sonrası normal hayata geçiş aşamalarında şaşırtan olaylar da yaşanıyor. Avcılar'da bir berber çalışanların ve müşterilerin takibi açısından bir hemşireyi işe aldı. Berberde işe başlayan hemşire gelen müşterileri ateşlerini ölçerek içeri alıyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 12:18
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 12:18
Avcılar'daki bir berberde müşterilerin takibi açısından bir hemşire işe başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında bir süredir kapalı olan berber ve kuaförler 11 Mayıs itibarıyla açılmıştı. Yeniden iş başı yapan berberler yeni dönemde uygulanması gereken tedbirlere uygun görevlerine başladı. Ancak Avcılar'daki bir berber uyulması gereken tedbirlere ek olarak hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yaptı. Bir sağlık görevlisini berber dükkanında işe başlatan Öztürk Karahan, dükkanının üzerine “İşyerimizde corona virüs tedbirlerimiz ve hijyen çalışmalarımız kendi sağlık personelimiz hemşiremiz tarafından tam gün takip ve kontrol edilmektedir” yazısını astı.

Berberde görev yapan hemşire Yeter Mercan gelen müşterilerin ateşini ölçüyor. İçeri alırken dezenfektan kullanmaları ve galoş giymeleri uyarısında bulunuyor. 25 yıllık sağlık görevlisi olduğunu belirten Mercan,  “Kıramayacağım bir insan olan Öztürk Karahan, herkesin bu salgından çok tedirgin olduklarını belirterek iş teklifi ile yanıma geldi. İnsanlar güvenle bize bakıyor bu uygulama yerinde bir uygulama ifadelerini kullandı.

DHA