Avcılar'da doktora aşı dayağı

Avcılar'da aşı olmaya gelen kişi, Dr. Velit Çelebi'nin mesai saatinin başlamasını beklemek istemeyince tekme ve yumrukla saldırdı.

Yayınlanma Tarihi: 01.01.2022 17:34
Değiştirme Tarihi: 01.01.2022 17:34

 Avcılar’da Aile Sağlığı Merkezi’ne Koronavirüs aşısı için gelen yaşlı karı kocaya sıra beklemelerini söyleyen doktora, çiftin çocukları yumrukla saldırdı. Yaşanan anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Olay, dün öğlen saatlerinde Tahtakale Mahallesi 13 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde yaşandı. İddiaya göre, Velit Çelebi isimli doktor Korona Virüs aşısı için gelen karı kocaya sıra olduğunu ve beklemeleri gerektiğini söyledi. Olay üstüne çiftin yanında bulunan ve 40’lı yaşlardaki oğulları duruma sinirlenip Çelebi ile tartıştı.

Tartışmanın ardından şahıs Çelebi’nin yüzüne vurmaya başladı. Yaşanan olay üstüne polis çağrıldı. Doktora saldıran şahıs ise olay yerinden kaçtı. Çelebi konuyla ilgili şikayetçi oldu. Polisin çalışması devam ederken yaşanan anlar Aile Sağlığı Merkezi’nin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Görüntülerde, şahısın Doktor Çelebi ile tartışması ve sonrasında ise Çelebiye yumruklar savurması görüldü. Görüntülerin devamında ise olay yerinde bulunan diğer sağlık çalışanlarının araya girmeleri görüldü.

Avcılar'da Aile Sağlığı Merkezi'nde koronavirüs aşısı meselesi yüzünden yumruklu saldırıya uğrayan Dr. Velit Çelebi, "Hakkımızın aranmasını istiyoruz" dedi.

"ÜZERİME ATLAYIP YUMRUKLAMAYA ÇALIŞTI"

Tahtakale Mahallesi'nde koronavirüs aşısı sırası yüzünden Aile Sağlığı Merkezi'nde bağırıp öfke saçan adamın yumruklu saldırısına uğrayan Doktor Velit Çelebi yaşanan anları anlattı. Çelebi, olayın öğlen arasında yaşandığını ifade ederek, "Dışarıda bir kişinin bizim hemşire hanıma bağırdığını duydum hakaret ediyordu. Dışarı çıktım olayı öğrenmek için. Bağıran kişi 'aşımızı yapmak zorundasınız, aşımızı yapacaksınız' dedi. Bende aşıyı yapmak için 6 kişinin toplanması gerektiğini söyledim ve oturup bekleyin dedim. Yakınlarını aşıya getirmiş. Bende böyle bağıracaksanız dışarı çıkın orada bağırın dedim. Ondan sonra bir anda üzerime atladı ve yumruklamaya başladı. Olay bir anda yaşandı. Ben olayın şokunu atlatırken arkadaşlar uzaklaştırdı şahsı ve bende şikayetçi oldum. Hakkımızın aranmasını istiyoruz. Senenin son günü açıkçası yeni yıla böyle bir olayla girmek beni çok üzdü. Bir daha sağlık camiasından arkadaşlarımızdan böyle bir saldırıya uğramasını istemiyoruz gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz" dedi.

İlgili Sayfalar: Playlist