Avcılar'da balta ve sopalarla darp edilen aile konuştu!

İstanbul Avcılar'da 3 kişi tarafından darp edilen Çakır ailesi konuştu. Baltayla dövüldüğü anları anlatan anne Asiye Çakır, "Eşimin kafasına vuruyorlar kafası yarılıyor. Şu an eşim yoğun bakımda" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 14:46
Değiştirme Tarihi: 19.10.2020 14:46
Avcılar'da balta ve sopalarla darp edilen aile konuştu!

Dün Avcılar Yeşilkent Mahallesi'nde yaşanan feeci olayda, park yerini bahane eden Mesut Özçelik, Cemal Özçelik ve Murat Özçelik, Çakır ailesiyle tartışmaya başlayarak anne Asiye Çakır, baba Mevlüt Çakır ve oğul Şerif Atakan Çakır'a balta ve sopalarla saldırmıştı.

"BALTAYLA BACAKLARIMA VURDULAR"

Olayla ilgili konuşan anne Asiye Çakır, "Arabamız onların sınırına geçtiği için enişteme küfür ederek 'Nasıl buraya park edersiniz' dediler. Eniştem de demiş ki 'Neden küfür ediyorsun söyle çekelim' demiş. Benim oğlum aşağıya arabayı çekmek için iniyor. O sırada küfür ediyorlar. Eşim ve biz de iniyoruz ondan sonra arabadan mı alıyor evden mi alıyor bilmiyorum. Balta ve sopalarla bize saldırıyorlar. Benim iki bacağıma da baltanın arka tarafıyla vuruyorlar. Ondan sonra yeniden eşime saldırıyorlar. Eşimin kafasına vuruyorlar kafası yarılıyor. Şuan eşim yoğun bakımda. Oğluma da saldırıyorlar. Her yerine vuruyorlar kafasına vuracakları an komşunun birisi gitmiş" dedi. 

"BAŞINA BALTA DARBESİ ALDI"

Ailesine saldırı anını anlatan 18 yaşındaki Aleyna Çakır ise, "O sırada eniştem dışarıdaydı. Enişteme söylediler eniştem de 'Ben haber veriyim çeksinler' dedi. Çeksinler demeye kalmadı ki bir anda küfür edip üzerine yürümeye başladılar. Ben balkondan tamam çekeceğiz dedim. Ondan sonra babama söyledim babam camdan bakıyordu. Babam da indi ama kavga için değil konuşmak için. İndiğinde zaten onlar hazırlıklıydı. Binalarında her türden her şey var. Bir anda üzerimize yürümeye başladılar. Zaten Mesut Özçelik, abilerine sopaları paylaştırıyor. İlk Cemal Özçelik anneme saldırdı. Annemin bacaklarına vururken bana da saldıracak ama ben kendimi geri çekiyorum. Babam başına aldığı balta darbesiyle yüzüstü yere yıkıldı" açıklamasını yaptı. 

Söz konusu 3 şüpheli, "kasten yaralama" suçundan mahkemeye sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)