Atilla Saral, ölümle burun buruna gelmişti! İşte Yargıtay'ın kararı

Eski manken ve oyuncu Atilla Saral, Etiler’de trafikte tartıştığı kişi tarafından üç yerinden bıçaklanmıştı. Sanığa ise 1500 lira adli para cezası verilmişti. Ancak Yargıtay bu cezayı az buldu. 

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2021 09:25
Değiştirme Tarihi: 01.04.2021 09:25
Atilla Saral, ölümle burun buruna gelmişti! İşte Yargıtay'ın kararı

3 Kasım 2011'de meydana gelen olayda Atilla Saral, trafikte yol verme nedeniyle tartışma yaşamıştı. Bu esnada Saral, şahsa yumruk atmış, Oğuz da Saral’ı her iki bacağı ile sırtından bıçaklamıştı. Yapılan soruşturma sonunda Saral ve Oğuz’a karşılıklı dava açıldı.

Yapılan yargılama sonunda istanbul 3.Asliye Ceza Mahkemesi sanık Atilla Saral’ı “kasten basit yaralama” suçundan bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık Ata Oğuz’u ise haksız tahrik altında Atilla Saral’ı “kasten yaralama” suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme bu cezayı bin 500 TL adli para cezasına çevirdi. Atilla Saral’ın avukatı Levent Karakoç karara itiraz etti. İtirazı inceleyen Yargıtay 4.Ceza Dairesi, Ata Oğuz’un yaralama eylemini bıçakla gerçekleştirmesine rağmen cezasında artırım yapılmaması suretiyle eksik ceza tayininde bulunulduğunu belirterek kararı bozdu.

(Milliyet)