Atilla Gökova: Deniz hayatı tüketim toplumuna direniyor

Atilla Gökova yıllardır edindiği birikimleri sürdürülebilir ve faydalı bir yelken kültürü oluşturmak için kullanıyor. Denizcilik sektöründe filolar ve limanlar sürekli gelişiyor fakat yelken sporunun denizcilik sektörünün temel dinamiklerinden ayrılması gerekiyor. Gökova, Liman ve operasyonel masrafların üst boyutta olduğu denizcilik sektöründeki dinamiklerin ayrışmamasının, yıllardır yelken sporunun erişilemez olduğuna dair inancı perçinlediğini belirtiyor. Bu sebeple her kesim için erişilebilir bir yelken okulu olmayı kendine hedef koyan Gökova, uzun vadeli sürdürülebilir programlar oluşturarak ekonomik dengeyi sağlıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 12:08
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 12:08
Atilla Gökova: Deniz hayatı tüketim toplumuna direniyor

Muazzam bir coğrafyada yaşadığımızı her zaman belirten Gökova, gençlerin, ailelerin karadaki gezi yerlerine duydukları ilgiyi, denizlere çekmemiz gerektiğini bir kez daha vurguluyor. Yıllardır edinilmiş alışkanlıklarımızın değişmesi için dijital kanallar aracılığı ile yelken sporunu 7’den 70’e tüm Türkiye ile buluşturan tecrübeli eğitmen, bu kültürün oluşması için kendi üzerine düşen sorumluluğu Ege’nin farklı bölgelerinde sürdürülebilir ve ekonomik yelken programlarını hayata geçirerek yerine getiriyor. Denizlerimizi seven herkesin bu paydada buluşması gerektiğini belirten Gökova, sektördeki ham madde problemi, dövize bağlı ödemeler ve limanların da döviz kuru ile çalışması gibi konuların ancak yeterli talep gelmesi durumunda aşılabileceğini öngörüyor. 

Buna ek olarak eğlence ve tatil anlayışımızın, deniz koşullarıyla bazen uyuşmadığı gerçeğini de kabul etmemiz gerekiyor. Karada sahip olduğumuz konforun büyük bir kısmına denizde sahip olamayacağımız aşikâr. Fakat aynı zamanda deniz de karada bulamayacağınız farklı deneyimleri size sunuyor. Gerek ülke gerek küresel olarak insanlığın içinden geçtiği zorlu zamanları aşarken en büyük ihtiyaçlarımızdan biri, hayatımızı ileri götürmemize destek olacak ve bizi aynı zamanda duygusal olarak destek olabilecek hayat gayeleri. Yelken sporu ise sizi her anlamda sarıp destekleyen bir alan olduğu için gençlerin ve ailelerin kişisel gelişimine oldukça önemli bir katkıda bulunuyor.

İlgili Sayfalar: Playlist