Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Atatürk Havalimanı’ndaki taksicilerden açıklama

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı sonrası taksicilerin yolculardan 200 lira istediği öne sürülmüştü. Bu iddia için taksicilerden açıklama geldi.

29.06.2016 17:56

İstanbul’daki terör saldırısının ardından taksilerin yolculardan 200 TL istediği iddialarına Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can’dan yalanlama geldi. İddiaları “iftira” olarak nitelendiren Can, “İddia edilen taksilerin plakalarını araştıracağız" dedi.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, sosyal medyada terör saldırısı ardından taksicilerin vatandaşlardan kişi başına 200 lira istediği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Can, şunları söyledi:

"Patlama anında 3 arkadaşımız hayatını kaybetti, 1'i ağır olmak üzere 11 arkadaşımız da çeşitli yerlerinden yaralandı. Bir arkadaşımız şu an yoğun bakımda. Canımızın derdine düşmüşken böyle bir şey olur mu? Kendi arkadaşının kanı üzerinden para kazanmanın peşine düşer mi?

Kendi canımla uğraşırken diyorlar ki 'sizin arabalar böyle yapmış'. Bizim arabalar parçalandı, burada 2 bin 100 kişi çalışıyor. Patlamadan sonra geri gelip yaralıları toplamaya başladık. Zaten bizim arabalar da içeri giremedi. Ambulanslar gelinceye kadar yaralıları ilk biz taşıdık. Bunlar iftira ama iddia edilen plakaları da araştıracağız."

Özellikle sosyal medyada, saldırının ardından taksicilerin sadece yabancı turistleri araçlarına almak istedikleri iddia edilmişti.

Taksicilerin aldıkları müşterilerden 100 dolar ya da 200 lira istedikleri öne sürülmüştü.

Yorumlar | 1
üye profil
Bursasporlu 2 yıl önce
Oraya gitmem buraya gitmem, yok öyle dava. İspatlanması durumunda belediye kesinlikle bu şekilde davranan taksicilerin plakalarını geri almalı yada çok ciddi ceza vermeli. Örneğin Belediyenin zabıta ekipleri bu taksicileri her gün sürekli olarak denetleyebilirler. Hatta yakaladığında zabıtaya ödül de verirseniz gece bile uyumaz denetleme yapar.