Ataşehir'de yürüyüş yolunda taciz dehşeti: Göğüslerimi sıkıp bacaklarıma dokundu

İstanbul'da Ataşehir'de önceki akşam saat 19.30 sıralarında yürüyüş yapmak üzere dışarı çıkan 31 yaşındaki S.H., turist rehberi Mert Berkan B.'nin cinsel saldırısına uğradı. S.H., uğradığı cinsel saldırı sonrası Mert Berkan B.'yi takip ederek yakalattı. Tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Mert Berkan B., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 09:41
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 09:41
Ataşehir'de yürüyüş yolunda taciz dehşeti: Göğüslerimi sıkıp bacaklarıma dokundu

Hürriyet'in haberine göre olay, dün Ataşehir'de meydana geldi. Yürüyüş yapmak için evinden çıkan 31 yaşındaki S.H, yanından çeken 52 yaşındaki Mert Berkan B.'nin kalçasına dokunduğunu fark etti.

İlk önce bunu anlamlandıramayıp, çantasının temas ettiğin düşünen S.H., yoluna devam etti. Aradan 10-15 dakika geçti ve Mert Berkan, tekrar S.H'nin arkasında belirdi. 

Mert Berkan B., S.H.'nin emniyette verdiği ifadeye göre, arkadan gelip cinsel bölgesine temas ettirecek şekilde onu kendine çekti. Göğüslerini sıkıp bacaklarına dokundu.

S.H., Mert Berkan'ı iterek koşmaya başladı ve ardından onun peşine düştü. 

Mert Berkan B.’nin, bir restoranın ara sokağına girdiğini gören S.H., restoran çalışanlarına durumu anlattı. Çalışanlar, kaçma imkânı kalmayan Mert Berkan B.’nin önünde beklemeye başladı. Olay yerine polisler gelerek Mert Berkan B.’yi gözaltına aldı.

SERBEST BIRAKILDI

Babası avukat olan Mert Berkan B., İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından yaşadığı konutu terk etmeme şartı ile serbest bırakıldı. 

S.H.'nin ise bu karara itiraz edeceği öğrenilirken, Mert Berkan B.’nin, İstanbul Rehberler Odası’na kayıtlı turist rehberi olduğu belirlendi. 

Hakim karşısında savunma yapan Mert Berkan B., o sırada alkollü olduğunu iddia ederek ailevi problemler yaşadığını ve iddiaları kabul etmediğini söyledi. Mert Berkan B., cinsel saldırı olmadığını ve ruh halindeki dengesizlikler nedeniyle böyle bir şeyle karşılaştığını belirtti.

Kaynak: Hürriyet