Atama kararları Resmi Gazete'de yayınlandı

Başbakan Yardımcılığı ve bazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2015 06:42
Değiştirme Tarihi: 03.06.2015 06:42
Atama kararları Resmi Gazete'de yayınlandı

Başbakan Yardımcılığı ile Aile ve Sosyal Politikalar,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ait atama kararları Resmi  Gazete'de yayımlandı. 

 Buna göre, Başbakan Yardımcılığına bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğünde  açıkta bulunan Vakıflar Meclisi Üyeliğine Ahmet Temizkök, Türkiye Taşkömürü  Kurumu Genel Müdürlüğünde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hazine) Ömer  Cihan atandı. 

 Yine aynı kuruma bağlı Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu  Üyesi (Hazine) Emin Darıcı ile  Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü 1.  Hukuk Müşaviri Mustafa Özben başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı. 

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşavirliğine Aile ve Toplum  Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu, açık bulunan Aile ve Toplum Hizmetleri  Genel Müdürlüğüne de Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Tacettin Güneş,  getirildi. 

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, Çalışma  Genel Müdürü Ali Kemal Sayın, açık bulunan İş Müfettişliğine Cengiz Aydemir  atandı. 

 Yine aynı bakanlığa bağlı Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı  Adnan Yıldırım başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken ondan  boşalacak yere Cafer Uzunkaya tayin edildi. 

 Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Tekirdağ İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğüne Ersan Ulusan,  Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Mehmet İshak,  Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Yrd. Doç. Dr. Abdullah Damar,  Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Kasım Barman atandı.   Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali İhsan Narlı ise başka bir göreve  atanmak üzere bu görevinden alındı. 

 Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine Mustafa Okur ve Hülya Ersoy  getirildi. 

 Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Savunma Sanayii Müsteşar  Yardımcılığına Mustafa Murat Şeker atandı. 

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Türkiye  Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa  Çavuşoğlu başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken ondan boşalacak  yere İsmail Hakkı Murtazaoğlu tayin edildi.