Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Tabii ki partimize gelecek'

'Tabii ki partimize gelecek'

Başbakan Yardımcısı Atalay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugün yaptığı açıklamayı "Abdullah Bey tabii ki partimize gelecek" sözleriyle değerlendirdi.

12.08.2014 01:21

 Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Abdullah Bey tabii ki partimize gelecek. O partimize zenginlik, güç katar" dedi.Atalay, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugün yaptığı "Partime geri döneceğim" açıklamasına değinen Atalay, "Abdullah Gül, bu hareketin temel direklerinden biri. Birinci isim Tayyip Bey ise ikinci isim Abdullah Bey'dir. Kuruluşundan beri bu ikili müthiş bir birliktelik sergilemiştir" ifadesini kullandı.Erdoğan'ın milletvekili olamadığı dönemde Gül'ün hükümeti kurduğunu, milletvekili seçildiği akşam görevi Erdoğan'a devrettiğini, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçiminde "Kardeşim Abdullah Bey, cumhurbaşkanımız olacak" dediğini anlatan Atalay, hareketin bu fedakarlıklar ve jestlerle yürüdüğünü belirtti. Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:"Abdullah Bey, cumhurbaşkanlığı bitiyor, bu partiye gelmemesi yanlış olur. Onun partisi. Bizde öyle makamlarla falan bitmiyor bu şeyler. Bunlar aynen devam edecek. Abdullah Bey tabii ki partimize gelecek. O partimize zenginlik, güç katar. Hem toplum genelinde hem partimizin, teşkilatımızın tabanında hem parti grubumuzda hepimizin gönlünde Abdullah Bey'in bir yeri vardır. Onun gelmesinden daha tabii ne olabilir"Partinin kutlu misyonunun iyi yürümesinin tek hedef olduğunun altını çizen Atalay, "Farklı görüşlerimiz, eleştirilerimiz varsa bile tek sebebi bu hareketin iyi yürümesi içindir, başka bir sebebi yok" değerlendirmesinde bulundu.Genel başkan seçiminin yapılacağı olağanüstü kongre sürecinde istişare ve değerlendirmelerin yapılacağını aktaran Atalay, "İyi değerlendirerek, istişareyle herkesin üzerinde en çok mutabık olduğu ismi çıkarırız ve kongreye öyle gideriz diye düşünüyorum, bekliyorum. Bu konuda iyi bir çalışma olacaktır. Türkiye ve dışarıda AK Parti'nin bu konularda biraz sorun yaşamasını ve biraz karışıklık olmasını bekleyenler de var. Yahut bunu umanlar da var, hiç ummasınlar" diye konuştu.

'BOZGUNA UĞRADILAR'Seçim sonuçlarına da değinen Atalay, oy oranlarının muhalefete her şeyi gösterdiğini ifade etti.Atalay, sonuçların ardından muhalefette çok büyük bir telaşın yaşandığını söyledi. Atalay, ''Çatının büyük ayağı''nı CHP, MHP ve "Paralel yapı"nın, seçim sonucuyla bozguna uğradığını dile getirdi.CHP ve MHP genel başkanlarının milletinin oyuyla cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiğine değinen Atalay, şöyle devam etti:"Bu, büyük bir şansızlık. En azından şunu demeleri lazım, 'biz yenildik, çatı oluşturduk. Evet, 14 partiyi bir araya getirdik falan ama kazandı, tebrik ediyoruz, kutluyoruz.' Çünkü bu ülkenin cumhurbaşkanı. Bu, siyasi partilerin bir seçimi değil. Evet, destekleyen ve aday gösteren siyasi partiler ama seçtiğimiz kişi devletin başı, hükümetin başı değil. Yarın partilerle bir araya gelecek. Onun için söyledikleri sözler, kullandıkları üslup tamamen bir şansızlık."
Yorumlar | 0
üye profil