Atakan Işıktutan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Atakan Işıktutan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır?
Yayınlanma Tarihi: 25.02.2019 19:36
Değiştirme Tarihi: 25.02.2019 19:36

Survivor 2019’un en çok merak edilen yarışmacılardan biri de Atakan Işıktutan oldu. Peki, Atakan Işık tutan kimdir ve aslen nerelidir? Atakan Işıktutan’ın kim olduğuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Survivor’da nefesler tutuldu ve 26 şubat Salı günü yayınlanacak eleme gecesinde hangi ismin eleneceğine dair bir çok yorumlar yapılmaya başlandı. Ada konseyinde oylamaya kalan Atakan Işıktutan’ın kim olduğu merak ediliyor. Peki, Atakan Işıktutan aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Atakan Işıktutan’ın kim olduğunu haberimizden okuyabilirsiniz. İşte Atakan Işıktutan kimdir sorusunun yanıtı…

Atakan Işıktutan 1994 doğumludur ve aslen Rizelidir. Atakan Işıktutan’ın Rize’nin neresinden olduğu en çok merak edilen konulardan biri oldu. 15 Aralık 1994’te İstanbul Şişli’de doğan Atakan Işıktutan’ın memleketi Rize. 2016’da İstanbul Maltepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Atakan, 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde yüksek lisansa başladı ve hala devam ediyor.

Atakan Işıktutan hangi sporları yapıyor?

Sporla 4 yaşında yüzmeyle tanıştı ve o günlerden sonra hayatıdan hiç çıkarmadı. İlkokul, ortaokul ve lise yılları basketbolla geçti, İstanbul içerisinde güzel başarılar elde etti. 2013’te basketbolu bıraktı ve fonksiyonel fitness adı altında CrossFit'le tanıştı. Son yıllarda CrossFit yarışmalarına katılıp başarılar sergiledi. 2018’de yapılan son şampiyonada kendi kategorisinde 1., yine aynı sene yapılan salon Türkiye Kürek Şampiyonası’nda 2. oldu. Ayrıca diksiyon ve oyunculuk eğitimleri aldı. Atakan Işıktutan, Bora ve Kaan ile beraber oylamaya kaldı.