Ataevleri kursiyerlerinin yıl sonu sergisi

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Ataevleri’nde Kış Sanat Okulları kapsamında sekiz ay boyunca eğitim gören kursiyerlerin makine nakışı, kanaviçe, örgü, iğne oyası vb. el emeği, göz nuru eserlerinin yer aldığı yılsonu sergisi Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der ve Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar’ın katılımı ile açıldı.  

Yayınlanma Tarihi: 15.06.2022 15:00
Değiştirme Tarihi: 15.06.2022 15:00
Ataevleri kursiyerlerinin yıl sonu sergisi

Ataşehirli kadınlar eğitim alarak, emek vererek işledikleri, dokudukları, duygu ve düşüncelerini birer ürüne dönüştürerek birbirinden güzel ve renkli el emeği ile yaptıkları ürünleri Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde sergilediler.

Sergi açılışında konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Sayın Belediye Başkanımız ve kendi adıma hepinizi selamlıyorum diyerek; “Bugün sergimizde kadınlarımızın yıl boyunca yapmış oldukları el emeği göz nuru sergisi var. Belediye Başkanımız göreve geldiğinden bu yana kadınların el emeğine, kadınların sosyal hayata katılmasına önem vererek büyük katkı sağladı.  Bu sergide bunlardan bir tanesi. Kadınların elinin değmediği yerde bir boşluk vardır. Mutlaka bir eksiklik vardır. İnşallah buradaki el emeklerinizi geliştirirsiniz ve bir vergi mükellefi olursunuz ve ülkeye de bir faydanız olur. Emeğinize sağlık diyor, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ ATAEVLERİ HİZMETLERİ

Ataevleri çocukların sanat, spor ve bilim ile iç içe büyümesini sağlamak; yetişkinlere yaşam kalitesini artıracak bilgi, beceri ve danışmanlık hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuş kültür ve sosyal dayanışma merkezleridir. Bu kapsamda yıl boyunca; Türkçe, matematik, ingilizce, fen bilgisi vb derslerde etüt programları, geziler (saraylar, tarihi ve turistik mekânlar), özel gün kutlamaları (anneler günü, yaşlılar haftası vb.), tiyatro ve sinema gösterileri, dönem sonu ve yılsonu şenlikleri, piknikler, işlevsel yetişkin okur yazarlığı projesi 1.kademe, işlevsel yetişkin okur yazarlığı projesi 2.kademe (ilkokul denklik), seminer programları, anne-çocuk, kadın sağlığı vb. eğitimler, kadınlar için el sanatları, iğne oyası, biçki dikiş, makine nakışı, deri işlemeciliği, ahşap boyama gibi hobi kursları; aşçılık, kuaförlük, bilgisayar kullanımı gibi sertifikalı meslek edindirme kursları, psikolojik ve pedagojik destek, Akıl ve Zeka Oyunları, Satranç dersleri yapılmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Playlist