ATA AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2021 ATA AÖF sınav tarihleri

ATA AÖF sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, Atatürk Üniversitesi öğrencileri tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları bu yıl online olarak gerçekleşecek. Peki, ATA AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2021 ATA AÖF sınav tarihleri.

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 13:22
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 13:22
ATA AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2021 ATA AÖF sınav tarihleri

ATA AÖF sınavları için geri sayım başladı. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları için çalışmalarını sürdüren birçok öğrenci, sınavların ne zaman yapılacağını merak ederken bir yandan da sınavların online olup olmayacağını sorguluyor. Peki, ATA AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2021 ATA AÖF sınav tarihleri.

ATA AÖF SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK? 

ATA AÖF sınavları 5-16 Nisan tarihleri aralığında yapılabilecek. Kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Sınav sistemimiz 05-16 Nisan 2021 tarihleri arasında, her gün 09.00 ile 22.00 saatleri arasında sizlerin erişimine açık olacaktır. Sınav sistemimize https://esinav.ataaof.edu.tr/ adresini kullanarak doğrudan erişebilirsiniz. Sınav sürecinde, sorumlu olduğunuz ders ya da derslere ait sınavlarınızı, sadece anılan ders ya da derslerin sınav programında yer aldığı gün 09.00 ile 22.00 saatleri arasında sisteme girerek gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirtilen saat aralığının sonlarına kalmanızın yoğunluk nedeni ile bağlantı sorunlarına yol açabileceğini göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir.

Her bir ders için 20 sorudan oluşan sınavın oturum süresi 30 dakikadır. Sınav ekranında yer alan sayaçtan kalan sınav sürenizi takip edebilirsiniz. Sınavı başlattıktan sonra 30 dakikalık süreniz başlar ve herhangi bir nedenden dolayı sınavdan çıksanız dahi 30 dakikalık sınav süresi azalmaya devam eder. Bu süre içerisinde "SINAVI BİTİR" butonuna tıklamazsanız, 30 dakika tamamlandığında seçili cevaplarınız sisteme otomatik olarak gönderilir ve sınav oturumunuz sonlandırılır. Sınav ekranında önceki sorulara ve boş bıraktığınız sorulara tekrar geri gitmek engellenmiştir. Bir soruyu cevapladıktan ya da “boş bırak” seçeneğini işaretledikten sonra “Sonraki” butonunu kullanarak bir sonraki soruya geçiş yapabilirsiniz.

SINAV PROGRAMI YAYIMLANDI 

2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı online vize sınavı programı da kurum tarafından yayımlandı. Aşağıdaki link üzerinden sınav programına ulaşabilirsiniz.

SINAV PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ