ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı! İşte ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası

ATA AÖF sınav sonuçlarında bekleyiş sona erdi ve sınav sonuçları açıklandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri yaklaşık 2 hafta önce girdikleri AÖF sınav sonuçlarını an itibariyle görüntüleyebiliyor. İşte ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası.

Yayınlanma Tarihi: 02.12.2019 12:52
Değiştirme Tarihi: 02.12.2019 12:52
ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı! İşte ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı. Açıköğretim Fakültesinde okuyan binlerce öğrencinin beklediği sınav sonuçları, sorgulama sayfası üzerinden görüntülenebiliyor. İşte ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası.

ATA AÖF SONUÇLARI DUYURULDU

Değerli Öğrencilerimiz,

Ara Sınavı (vize) sonuçlarına obs.atauni.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerimiz Öğrenim Yönetim Sistemi’nde (LMS)  yer alan “Sonuç İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını 02 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 17:00'a kadar bize iletebilirler. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Sınav Sonuç İtiraz Kılavuzu için tıklayınız

ATA AÖF NEDİR?

Fakültede bir eğitim-öğretim yılı içerisinde her dönem için birer adet ara, yarıyıl sonu, bütünleme ve üç ders sınavları yapılmaktadır. Tüm sınavlar sınav merkezlerimizde gözetim altında merkezi sınavlarla yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ARA SINAVLAR

Fakültede ara sınavlar, öğrenci yoğunluğuna göre belirlenen il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Bu sınav, dönem sonu not ortalamasını %30 oranında etkilemektedir.

YARIYIL SONU SINAVI

Fakültede yarıyıl sonu sınavları, öğrenci yoğunluğuna göre belirlenen il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Yarıyıl sonu sınavları dönem sonu not ortalamasını %70 oranında etkilemektedir.

BÜTÜNLEME SINAVI

Bütünleme sınavı da yarıyıl sonu sınavı gibi il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir. Bu sınavdan alınan puan yarıyıl sonu sınav notunun yerine geçer ve dönem sonu not ortalamasını %70 oranında etkiler.

ÜÇ DERS SINAVI

Fakültede üç ders sınavı gerçekleştirilmektedir.