Astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? | 2021 MSB muvazzaf astsubay başvuru sonucu sorgulama

Astsubay alımı başvuru sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. TSK bünyesine alınacak olan astsubay alımları için 11-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen başvuruların değerlendirilmesinin ardından sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Binlerce astsubay adayını gözü Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılacak olan sonuç açıklamasında yer alıyor. Peki, Astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 MSB muvazzaf astsubay başvuru sonucu sorgulama.

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2021 11:55
Değiştirme Tarihi: 20.01.2021 11:55
Astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? | 2021 MSB muvazzaf astsubay başvuru sonucu sorgulama

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde alımı yapılacak olan Muvazzaf astsubay başvuru sonuçları için gözler Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılacak olan açıklamaya çevrildi. 11-25 Aralık tarihlerinde gerçekleşen başvuru işlemlerinin ardından, muvazzaf astsubay başvuru sonuçlarının açıklanması büyük bir merakla bekleniyor. Peki, Astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 MSB muvazzaf astsubay başvuru sonucu sorgulama.

ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adayların 11 Aralık-25 Aralık tarihleri aralığında başvuruları gerçekleştirdiği, TSK bünyesinde yapılacak olan alımlar için değerlendirmeler sonrası astsubay alımı sonuçları açıklanacak. Ancak henüz sonuç tarihi için resmi bir bilgi bulunmuyor.

Astsubay alımı başvuru sonuçları MSB'nin https://personeltemin.msb.gov.tr/ internet adresinden yayımlanacak. Sonuçlar için yapılacak duyuruları aşağıdaki linten takip edebilirsiniz. 

ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

(a) Muvazzaf astsubay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’nun 68’inci maddesi ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımaktır. Bunlar:

(İ) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

(İİ) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

(İİİ) Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

Astsubay alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Muvazzaf Astsubay başvuru sonuçları bekleniyor


(IV) Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,
(V) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç almak,

(VI) Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

(VII) Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlakî nedenlerle çıkarılmamış olmak,

(VIII) Adlî sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak,

(IX) Yapılacak sınavlarda başarılı olmak,

(X) Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak.

(b) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

(c) Millî güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

(ç) 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak.