Aslan'da büyük pazarlık

“O işi bana bırakın” diyen Başkan Ünal Aysal'ın, Drogba'ya 1 yıllık yeni sözleşme teklif ettiği, deneyimli golcünün ise, 2 yılda ısrarcı olduğu ortaya çıktı. İpler kopmadı, iki tarafı da memnun edecek orta yol aranıyor.

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2014 06:39
Değiştirme Tarihi: 10.04.2014 06:30
Aslan'da büyük pazarlık

Oynasa da tribüne de çıksa Galatasaray’da gündemden düşmüyor Didier Drogba... Mukavelesinin sonu yaklaşırken Amerika iddiaları da su yüzüne çıkınca Sarı-Kırmızılı ekibin kurmayları formül arayışlarına başladı. Bu noktada Başkan Ünal Aysal’ın, “Bu konuyla bizzat ilgileneceğim, bana bırakın” mesajlarını verdiği, hatta yakın çevresine, “Drogba büyük bir marka. Uygun şartlarla devam etmek isteriz” ifadelerini kullandığı biliniyor. Başkanın altını çizdiği ‘uygun şartlar’ ise hem süre hem de maliyetle alakalı. Cim Bom’un patronunun, aynı şartlarla Drogba’ya 1 yıllık yeni sözleşme teklifi yaptığı öğrenildi. Ancak atacağı imzaya kariyerindeki ‘son sözleşme’ özüyle bakan Fildişi Sahilli oyuncu, 2 yıllık mukavele istiyor.


1.5 yılı 10 milyon Euro

Bu iki farklı düşünce, krizin çözülemeyeceği anlamına gelmiyor. Başkan Ünal Aysal’ın, Drogba için kapıyı hep açık tuttuğu ve “2 yıllık bir mukavele olacaksa o zaman yeni ekonomik şartlarla masaya oturmalıyız” sözleri de uzlaşmacı bir tavır olarak kabul ediliyor. Drogba’nın 1.5 sezon için Galatasaray’a maliyeti10 milyon Euro (Yaklaşık 30 milyon TL) olmuştu. Yıldızın yeni dönem için yıllık 3 milyon Euro garanti paradan daha düşük bir rakamı kesinlikle düşünmediği de gelen haberler arasında. Tarafların en kısa zamanda bir kritik görüşme daha yapacağı belirtildi.