Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Askerler cephe açtı

Askerler cephe açtı

Türk Silahlı Kuvvetleri, kışlalarda ceplerin belirli koşul ve saatlerde serbest bırakılmasını izin verdi.

14.04.2015 05:38

Askerliğini yapan er ve erbaşlara cep telefonu kullanma hakkı geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri, kışlalarda cep telefonlarının belirli koşul ve saatlerde serbest bırakılmasını kararlaştırdı. Artık er ve erbaşlar, onaylanmış cep telefonları üzerinden yakınlarıyla iletişim kurabilecek. Turkcell,Vodafone ve Avea’ya askerlere yönelik tarife çıkarma hakkı da verildi.

Bu konuda ilk tarifeyi oluşturan operatörlerden biri Turkcell oldu. Firma yetkilileri, gerekli koşulları sağlayarak altyapılarını hazır hale getirdiklerini ve 20 Nisan tarihinden itibaren Askercell servisi ile Mehmetçik’e hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi: “Askercell aboneleri, hafta içi 08:00-18:00 saatleri dışında, önceden tanımlayacakları 5 mobil ve 2 sabit numara ile serbestçe konuşup mesajlaşabilecek. Turkcell’in Askercell servisinden faydalanan askerler, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar yakınlarına seslerini duyurma imkânı bulacak. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin belirlediği koşullar gereği Askercell hatları veri kullanımına kapalı olacak.”

Yeni tarifeler

Turkcell, Mehmetçik’in askerlik süresince yakınlarıyla hasret giderebilmesi için konuşma ve mesajlaşma paketleri de sunduğunu belirtti. Ön ödemeli Askercell aboneleri 15 TL’ye 400 dakika konuşma ve 5 TL’ye 1000 SMS satın alabiliyor. İkili Paket kolaylığından faydalanmak isteyen askerler, 20 TL ödeyerek 400 dakika ve 1000 SMS’i birlikte alabiliyor. Turkcell, 20 TL’lik yükleme yapan ya da İkili Paket’i tercih eden Askercell’lilere sabit telefonlarla 180 dakika görüşme hediye ediyor.

Askercell servisi aboneleri, ön ödemeli abonelere sunulan tüm paket ve tarifeden faydalanma hakkına da sahip. Türkiye’nin 81 ilinde Askercell servisine abone olmak mümkün. Vodafone Türkiye de, Genelkurmay’ın tüm operatörlere ilettiği talep doğrultusunda geliştirdikleri yeni asker tarifelerinin çok yakında satışa sunulacağını söyledi. Yeni faturasız Asker tarifesini kışlalarda yakınlarına ve sevdiklerine cep telefonu ile ulaşmak isteyen tüm er ve erbaşlara sunacağını aktardı.

Belirli saatte belirli numara

Genelkurmay Başkanlığı’ndan, erbaş ve erlerin özellikleri Türk Silahlı Kuvvetleri’nce belirlenmiş ve onaylanmış cep telefonlarıyla belirli saat ve belirlenmiş numaralarla konuşma imkanına kavuşturulacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne emanet edilmiş Vatan evlatlarının aileleriyle iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelindiği belirtildi.

Açıklamada, “Erbaş ve erlerimiz özellikleri Türk Silahlı Kuvvetleri’nce belirlenmiş ve onaylanmış cep telefonlarıyla belirli saatlerde ve belirlenmiş numaralarla aileleriyle konuşma imkanına kavuşacaktır. Kritik bölgelerde kullanılmayacak. Telefonlarda, foto, kayıt, video özelliği bulunmayacak” denildi.

Yorumlar | 0
üye profil