Aşısız olanlar AWM'lere girebiliyor mu? AWM'lere girmek için PCR testi zorunlu mu?

Aşısız olanlar AWM'lere girebiliyor mu sorusunun yanıtı, henüz koronavirüs aşısı olmamış olan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. 6 Eylül'den itibaren gelen kararla birlikte bazı yerlere aşısız girilmesi yasaklandı. Yasaklanan yerler arasında AWM'lerin olup olmadığı merak ediliyor. Peki, aşısız olanlar AWM'lere girebiliyor mu? AWM'lere girmek için PCR testi zorunlu mu?

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2021 16:17
Değiştirme Tarihi: 17.09.2021 16:17
Aşısız olanlar AWM'lere girebiliyor mu? AWM'lere girmek için PCR testi zorunlu mu?

Aşısız olanların AWM'lere girip giremediği birçok kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. 6 Eylül itibariyle alınan kararla birlikte bazı yerlere aşısı olmayan vatandaşların PCR testiyle girmesi zorunluluğu getirildi. Peki, aşısız olanlar AWM'lere girebiliyor mu? AWM'lere girmek için PCR testi zorunlu mu? İşte detaylar.

AŞISIZ OLANLAR AVM’YE GİREBİLİR Mİ? 

AVM’lerde PCR testi zorunluluğu bulunmuyor. Geçtiğimiz hafta Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar'ın katılımıyla Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi.

Restoran, kafe gibi mekanlarda ek tedbirlerle beraber, aşı olmayanlar için ayrı yer ayrılmasının söz konusu olup olmadığı sorusuna Bakan Koca, AVM, restoran, kafeler için PCR ve benzeri bir uygulamayı şu an gündeme almadıklarını, aşılanma oranı ile birlikte salgının Türkiye'nin gündeminden giderek düşeceğini ve vaka sayılarının giderek azalacağını düşündüğünü söyledi.