Aşıla mobil uygulaması nedir? Koronavirüs aşıla uygulaması nasıl indirilir?

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen aşıla uygulaması hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle aşı randevusu almak isteyen vatandaşlar için geliştirilen aşıla uygulaması, rağbet görmeye başladı. Öncelikli olarak koronavirüs hastaları ve sağlık çalışanlarına yapılacak olan aşıla uygulamasının nasıl indirileceği merak ediliyor. Peki, aşıla mobil uygulaması nedir? Koronavirüs aşıla uygulaması nasıl indirilir?

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2021 10:18
Değiştirme Tarihi: 13.01.2021 10:18
Aşıla mobil uygulaması nedir? Koronavirüs aşıla uygulaması nasıl indirilir?

Vatandaşların aşılama işlemlerini rahatlıkla takip etmek için geliştirilen aşıla uygulamasının nasıl kullanılacağı binlerce kişi tarafından merak edilmeye başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen aşıla uygulamasının ne olduğu ve nasıl indirileceğini araştıran vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarına devam ediyor. Peki, aşıla mobil uygulaması nedir? Koronavirüs aşıla uygulaması nasıl indirilir? İşte aşıla uygulaması hakkında detaylı bilgiler.

AŞILA MOBİL UYGULAMASI NEDİR?

Bu uygulama ile vatandaşlar aşılanma sürecini takip edebilecekler.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘Covid-19 pandemisi ile mücadelede aşılama en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen AŞILA Mobil Uygulaması ile hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın aşılanma sürecini takip edebilecektir.’ denildi.

Koronavirüs aşıla uygulaması indirme ekranı Aşıla mobil uygulaması nedir
Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

AŞILA MOBİL UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

AŞILA MOBİL UYGULAMASI İNDİRME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.