Aşı randevularıyla ilgili flaş gelişme! Yeniden açıldı...

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, Sinovac aşısında yaklaşık bir aydır kapalı olan randevuların, 1. dozu için dün itibarıyla yeniden başladığını açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2021 09:00
Değiştirme Tarihi: 18.05.2021 09:04
Aşı randevularıyla ilgili flaş gelişme! Yeniden açıldı...

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, “Yaklaşık bir aydır Sinovac aşısında 1. doz için randevu verilmiyordu. İnsanlar BioNTech’e yönlendiriliyordu. 17 Mayıs itibarıyla randevular yeniden alınabiliyor. 20 milyon doz Sinovac aşısı bu ayın sonuna kadar gelirse, bizim 2 ay içerisinde yapacağımız aşı sayısı 2’ye katlanabilir” dedi.

Sağlık çalışanlarının eşlerinin aşılanmasının çok önemli ve doğru bir karar olduğunu belirten Eryazğan, “Bunların 18 yaşın üzerinde çocukları da risk altında” diyerek, bunların da aşılama listesine dahil edilmesini talep etti. Eryazğan, kontrollü normalleşme kararlarını değerlendirirken ise şunları söyledi:

“Normalleşme ile ilgili bazı kararların devam ettiğini görüyoruz. Vaka sayısı 10 binin altına inmediği için yeni normallerde daha dikkatli olmamız lazım. Daha önce aç-kapa modeli şeklinde yapılanlarda hızlı açılmalardan dolayı vakaların hızlıca arttığını gördük. Bu noktada tedbirlerin asla dikkatten kaçmaması gerekiyor. Yeni açıklanan normalleşmede kamu çalışanlarının esnek çalışması söz konusu. Bu noktada ne yazık ki pandeminin başından beri aile hekimlikleri esnek çalışamamakta. Bu esnek çalışma modelinin de il müdürlüklerine bırakılmadan, bakanlık tarafından aile hekimliklerine de uygulanmasını talep ediyoruz.”

(Milliyet)