Artvin Borçka'da yeni koronavirüs vakaları görüldü!

Artvin Borçka'da yeni koronavirüs vakaları görüldü. Yeni vakalar kente dışarıdan gelenler de tespit edildi. Borçka, Türkiye'de 15 gün boyunca karantinaya alınan ilk ilçeydi.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2020 13:53
Değiştirme Tarihi: 31.05.2020 13:53
Artvin Borçka'da yeni koronavirüs vakaları görüldü!

Artvin'in Borçka ilçesi, Tükiye'de 15 gün karantinaya alınan ilk ilçeydi. Bölgede karantina kalktı ancak Mayıs ayında yeni koronavirüs vakaları tespit edildi. Bu vakalar, bölgeye Bursa’dan cenaze getiren 3 kişide tespit edildi. Öte yandan bu kişilerin yakın temasta olduğu 2 kişide de test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine sağlık ekipleri, filyasyon taramasına başladı ve 60 kişi karantinaya alındı. 

"VAKA VAR AMA TEDBİR ALIYORUZ"

Konuyla ilgili mikrofon uzatılan ilçe sakinlerinden Yusuf Mert, "Yeni vakaları duyduk. Cenaze için gelenlerden dolayı olmuş galiba. Biz de uzun zamandır hastaneye gitmedik, tedbir aldık. 3 aydır Borçka'ya inmemiştik. Birkaç kişi ile birlikte çarşıya indik. Şu anda kimse yok. Vaka var ama tedbir alıyoruz, kimseye yaklaşmıyoruz" diye konuştu. 

"DIŞARIDAN GELENLER GETİRDİ"

Yılmaz Eryiğit isimli vatandaş ise, "Burada bayadır vakamız yoktu, dışarıdan gelenler nedeniyle çıktı. Vakalar tespit edildi. Hastanelerde yatıyorlardı. Tüm halk olarak huzursuzluk yaşıyoruz. Evde durmak da zor; insanın psikolojisi bozuluyor. 'Ne olursa olsun' gibi düşüncelere kapılıyoruz. Umarız salgın biter" şeklinde konuştu. (DHA)