Arsasını 1 milyon 600 bin TL'ye satan adam bankaya giderken lastiği patladı! Sonrası inanılmaz

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde arsasını 1 milyon 600 bin liraya satan Osman K., teslim aldığı parayı arkadaşıyla birlikte bankaya yatırmak için otomobiliyle yola çıktı. Bir süre sonra lastiği patlayan adam yedek, arkadaşıyla birlikte lastiği değiştirdi. Tekrar aracına yönelen adam otomobile bindiğinde hayatının şokunu yaşadı. 1 milyon 600 bin lirasının olduğu çantayı bulamayan adam daha sonra tüm gerçeği bakın nasıl öğrendi?

Yayınlanma Tarihi: 24.04.2021 12:30
Değiştirme Tarihi: 24.04.2021 12:30
Arsasını 1 milyon 600 bin TL'ye satan adam bankaya giderken lastiği patladı! Sonrası inanılmaz

Olay, 11 Ocak günü saat 17.00 sıralarında Nilüfer ilçesinde meydana geldi. Arsasını 1 milyon 600 bin liraya satan Osman K., Tapu ve Kadastro 4'üncü Bölge Müdürlüğü’nde teslim aldığı parayı arkadaşı C.P. (49) ile bankaya yatırmak için otomobille yola çıktı. Ata Bulvarı’na geldiklerinde otomobilin lastiği patladı. İki arkadaş, patlayan lastiği yedeği ile değiştirdi. Osman K. yeniden otomobile bindiğinde, paranın içinde bulunduğu çantanın olmadığını görüp, polise haber verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde yaptıkları incelemede otomobilin lastiğine özel yapım çivi batırıldığını belirledi. Mobese kameralarını inceleyen polis, Osman K. ve arkadaşının bulunduğu otomobilin, başka araç tarafından takip edildiği saptandı.

AYNI YÖNTEMLE 7 İLDE 2,5 MİLYON LİRALIK VURGUN

Polisin yaptığı araştırmada, şüphelilerin Kolombiya’dan gelen Z.M. ve L.G.O. çifti ile A.G.O. olduğu tespit edildi. Şüphelilerin daha önce de Aydın, Adana, Samsun, Gaziantep, İzmir ve Antalya'da aynı yöntemle hırsızlık olaylarına karıştıkları ortaya çıktı. 3 şüpheli, düzenlenen operasyonla İstanbul'da yakalandı. Antalya’ya gönderilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin, 7 ilde toplam 2,5 milyon lira vurgun yaptıkları tespit edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

PARAYI KOLOMBİYA'YA KAÇIRMIŞLAR

Şüphelilerin yakalandığı öğrenip, polise başvuran Osman K., çalınan paranın Kolombiya'ya kaçırıldığını öğrendi. Yetkililerden yardım beklediğini ifade eden Osman K., "Hırsızlar en fazla parayı benden çaldılar. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.

Kaynak: DHA