Arnavutköy'de koronavirüs vaka sayısı yüzde 57 düştü!

İstanbul Arnavutköy'de koronavirüs vaka sayısı yüzde 57 düştü. İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, vatandaşların rehavete kapılmadan kurallara uymaya devam etmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 11:44
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 11:44
Arnavutköy'de koronavirüs vaka sayısı yüzde 57 düştü!

Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, "Tüm İstanbul genelinde olduğu gibi ilçemizde de büyük bir düşüş gerçekleşti. Vaka sayılarında Arnavutköy yüzde 57'lik bir oranla en fazla düşüşün gerçekleştiği ilçelerden biriydi. Birçok tedbir alıyoruz. En ufak taviz vermeden devam ediyoruz. Bu düşüşte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yüzde 57'lik düşüş, ümit ediyoruz ki kalıcı bir düşüş olur. Vatandaşlarımız kurallara uymazsa bu tablo tersine dönebilir. O yüzden vatandaşlarımız mutlaka kurallara sıkı bir şekilde riayet etmeliler" açıklamasında bulundu. 

YILBAŞI İÇİN UYARI 

Yaklaşan yılbaşı ile ilgili de uyarıda bulunan Kaymakam Odabaş, "Yılbaşı yaklaşıyor. Yılbaşını asla bir tatil gibi değerlendirmemeliyiz. Vatandaşlarımız yerlerinde kalmalı. Sosyal hareketliliği azaltmalı, sosyal buluşmalardan uzak durmalı. Aksi takdirde bu düşüş tek bir günde tersine dönebilir" dedi. 

"SEVİNDİRİCİ DÜŞÜŞ"

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ise pandeminin ikinci pikinin yaşandığı bu dönemde Arnavutköy'deki düşüşün sevindirici olduğunu belirterek, "Bundan sonraki süreçte de tedbiri elden bırakmadan aynı kararlılıkla ilçede tedbirleri sıkı sıkıya uygulayacağız. Bizler de zabıta ekiplerimizle birlikte denetimlere destek veriyoruz. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ndeki ekiplerimizle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ve hastalığa bulaşmış vatandaşlarımıza ulaşmada da önemli hizmetler veriyoruz. Açık alan, ibadethane, okullar, kamu kurumları gibi alanların sıkı bir temizliğini yapıyoruz. Araç gereç desteği ile de ilçe sağlık müdürlüğü ve filyasyon ekiplerimize destek olmaya devam ediyoruz" dedi. 

(DHA)