Arnavutköy'de ilginç olay: 5 binanın tüm elektronik cihazları bozuldu

İstanbul Arnavutköy'de ilginç bir olay yaşandı. Dün akşam saatlerinde elektrik voltajının aniden yükselmesiyle bitişik 5 binanın prize bağlı tüm elektronik cihazları bozuldu. Bazı evlerde avizeler patlarken, kombiden buzdolabına, çamaşır makinesinden aydınlatma lambalarına kadar pek çok elektronik cihaz bozuldu. Mağduriyet yaşayan vatandaşlar bu zararlarının karşılanmasını istiyor. İşte ayrıntılar... 

Yayınlanma Tarihi: 21.04.2021 13:09
Değiştirme Tarihi: 21.04.2021 13:09
Arnavutköy'de ilginç olay: 5 binanın tüm elektronik cihazları bozuldu

İstanbul Arnavutköy'de bulunan Anadolu Mahallesi, Gaziosmanpaşa Caddesi üzerinde akşam 18.00 sıralarında ilginç bir olay yaşandı. Sokaktaki bitişik 5 binada, iddiaya göre aniden elektrik kesintisi yaşandı. Sonrasında aniden gelen yüksek voltaj, dairelerde prize bağlı olan elektronik eşyaları bozdu, televizyonların, aydınlatma lambalarının, beyaz eşyaların bozulmasına sebep oldu. Eşyaları bozulan vatandaşlar şikayetçi olacaklarını belirterek zararlarının karşılanmasını istedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Eşyaları bozulan Aliye Ömer, “Ben marketteydim, geldiğimde baktım binada elektriğimiz bozulmuş, yanmış. Binada bütün elektrikli aletlerimiz bozuldu, buzdolabım, kombim, televizyonlarım, lambalarımız… Şu an elektriksiziz. Şu ana elektrikli aletlerimizin hepsi bozuk. Bugün şikayetçi olacağız" dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Evindeki avize patlayan Ayşe Çetintaş, korktuklarını belirterek, “Televizyonun arkasında bir şey vardı, patladı, masanın üzerine düştü. Korktuk. Çok patladı. Avize patladı. Elektrik süpürgesi yandı. Kombi çalışmıyor şimdi. Televizyonun biri kapalıydı. O iyi. Bir tanesi açıktı. Patlayınca çok korktuk. Diğer odada avize yerinden kopmak üzere. Kapısını kilitledik." diye konuştu.