Arkadaşlarıyla tartışan seyyar satıcı, öldürülmekten korktuğu için yağmur suyu kanalına saklandı

Rize'de seyyar satıcılık yapan 30 yaşındaki E.D., kaçırılmaktan korkunca gizlenmek için yağmur suyu kanalına girdi. Kokuya dayanamayan E.D., kurtarılırken, onu kaçırmaya çalıştığı öne sürülen 3 kişi de gözaltına alındı. 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 13:57
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 13:57
Arkadaşlarıyla tartışan seyyar satıcı, öldürülmekten korktuğu için yağmur suyu kanalına saklandı

Rize'nin Piriçelebi Mahallesi'nde dün akşam ilginç bir olay yaşandı. 3 arkadaşıyla bir tartışma yaşayan 30 yaşındaki seyyar satıcı E.D., kaçırılıp öldürüleceğini düşünerek kaçıp yağmur suyu kanalına saklandı. 

SESİ DUYUP İTFAİYEYİ ARADILAR

Düşüncesi, kanaldan ilerleyerek denize ulaşmak ve oradan da çıkmaktı. Aradan bir süre geçti ancak E.D. kanaldaki ağır kokuya dayanamadı. Ulaştığı noktada başka bir rögarı yumruklayarak yardım istedi. O esnada orada bulunan seyyar kestane satıcısı Mustafa Beşiktepe, sesi duyup itfaiyeyi aradı. Gelen ekipler, rögarın kapağını açıp E.D.'yi çıkardı. E.D. ambulansla Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yağmur suyu kanalında 1 kilometre ilerlediği ortaya çıkan E.D., kaldırıldığı hastanedeki ilk ifadesinde arkadaşlarının kendisine bir şey yapmasından korktuğunu, bu nedenle kaçarak en yakındaki kanala girdiğini anlattı. E.D.’nin ifadesi doğrultusunda polis ekipleri 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki sorgularının sürdüğü bildirildi.

"KAÇIRDILAR BENİ KURTARIN" DİYORDU

Rögardan gelen sesleri duyarak ekiplere haber veren kestane satıcısı Mustafa Beşiktepe o anları anlattı. Satış yaparken rögardan sesler duyduğunu anlatan Beşiktepe, “Birisi ‘İmdat’ diye bağırıyordu. Gittim baktım, içeride biri vardı. ‘Kaçırdılar beni kurtarın’ diyordu. Hemen polis aradım. Sonra ekipler geldi ve adamı çıkardılar. Ben gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım” dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler: rize - Rize haberleri