Arjantin'de profesör video konferans ile ders verirken koronavirüs yüzünden yaşamını yitirdi

Arjantin'de öğrencilerine video konferans ile ders veren profesör, canlı yayın sırasında koronavirüs yüzünden hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2020 19:48
Değiştirme Tarihi: 06.09.2020 19:48
Arjantin'de profesör video konferans ile ders verirken koronavirüs yüzünden yaşamını yitirdi

The Sun'da yer alan habere göre; Simone, video konferans yöntemi ile öğrencilerine ders verirken çok iyi hissetmediğinden ve nefes almakta güçlük çektiğinden bahsetti.

Bu sözlerinin ardından öğrenciler ambulans yönlendirmek için evinin adresini istedi ancak Profesör Simone dersin ortasında, 'Yapamıyorum...' cümlesini tamamlayamadan bir anda yere yığıldı.

Simone'nin 1 aydan uzun süredir koronavirüs semptomları ile baş etmeye çalıştığı ifade edildi. De Simone’nin öğrencilerinden Ana Breccia, "Ben sınıf arkadaşlarım o dersteydik. Zatürre olduğunu söyledi ve kötü hissettiğini dile getirdi. Daha sonra ders sunumlarını değiştirememeye ve konuşamamaya başladı. Dengesini de yitirdi" ifadesini kullandı.

Son dönemde sık sık öksürük nöbeti geçiren De Simone’nin bir doktorla evli olduğu ve genç profesörün eşinin pandemi dolayısıyla çok yoğun çalıştığını belirtildi. Doktorun, eşinin cansız bedenini eve gelince bulduğunu da aktardı.