Ares adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in ölümünde çok acı detaylar

Ares adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir, geçtiğimiz yıl şubat ayında Antalya'nın Kepez ilçesinde öldürülmüştü. Şeyhmus Özdemir'ün öldürüldüğü davayla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Olayda tutuklanan ve ömür boyu hapis istemiyle tutuklu yargılanan 48 yaşındaki Veysi E. ve oğlu 26 yaşındaki Kadir Ozan E.,'nin Ares'in başına ölümcül 7 darbe vurduğu adli tıp raporuna yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 09:53
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 09:53
Ares adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in ölümünde çok acı detaylar

Olay geçtiğimiz yıl 4 şubat günü Kepez Duacı'da yaşanmıştı. İddiaya göre 26 yaşındaki Kadir Ozan E., 14 yaşındaki kız kardeşi H.E.'nin müstehcen fotoğraflarını internette gördü ve kız kardeşine bu olayın aslını sorduğunda, fotoğrafları sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in koyduğunu öğrendi. 

REKLAM FİLMİ BAHANESİYLE BULUŞMA

Durumu babasına anlattı ve Diyarbakır'da yaşayan aile Antalya Kepez'e gelip, sosyal medya fenomeni Ares ile 'reklam filmi çekmek istiyoruz' diyerek randevulaştı. Baba oğul, kafede buluştukları Ares'i ormana götürüp öldüresiye dövdü. Ardından da polise ve sağlık ekiplerine haber verdiler durumu... 

Polis tarafından gözaltına alınan baba-oğul, sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Hastanede tedaviye alınan Şeyhmus Özdemir ise 15 gün sonra yaşamını yitirdi. Veysi E. ve Kadir Ozan E. hakkında, Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

DAYAKTAN SONRA FOTOĞRAF

Davanın 4'üncü duruşması görüldü. Tutuklu sanıklar Veysi E. ve Kadir Ozan E.'nin SEGBİS ile bağlandığı duruşmada, öldürülen Özdemir'in anne- babası ile taraf avukatları hazır bulundu. Şikayetçi anne Sultan Kızılay, oğlunun dövüldükten sonra sanıklar tarafından fotoğraflarının çekildiğini söyleyerek, fotoğrafların kime gönderildiğinin ortaya çıkarılmasını istedi. Baba Yaşar Özdemir ise olay yerini Antalya'nın yerlisinin bile bilmediğini belirterek, “Bunlar orayı nereden biliyordu? Çektikleri 4 fotoğrafı kimin için çektiler? Cinayeti iki değil 4 kişi işlemiştir" iddiasında bulundu.

Şikayetçi avukatı Muhammet Çağrı Gökel ise sanıkların haksız tahrikten yararlanmaması gerektiğini ifade ederek, mağdurun sanıklara karşı herhangi bir eylemde bulunduğuna dair somut delil olmadığını belirtti. Sanık avukatları da müvekkillerinin kasten öldürme eyleminde bulunmadığını iddia etti.

ÖLÜMCÜL 7 DARBE

Duruşmada, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Birinci İhtisas Kurulu'nun gönderdiği rapor da okundu. Raporun sonuç kısmında, maktulün herhangi bir hastalık veya zehirlenmeden dolayı ölümünün gerçekleşmediğine vurgu yapılarak, şöyle denildi:

“Kişinin 4 Şubat 2020 tarihinde maruz kaldığı yaralanma ile ölümü arasında illiyet bağı bulunduğu, ölüm olayında maruz kaldığı yaralanma dışında başkaca ortak neden bulunmadığı, mahkemenizce sorulduğu üzere; otopside tespit edilen menenjitin (beyin zarı enfeksiyonu) maruz kaldığı künt kafa travması nedeniyle oluştuğu, mevcut tıbbi belgeler ve otopside tespit edilen bulgulara göre kişinin kafa bölgesine 7 (yedi) adet künt travma uygulanmış olduğu ve ayrıca sol kol ve sol göğüs bölgesi olmak üzere birer adet künt travma bulgusu tespit edildiği ve kafa bölgesinde tespit edilen künt travmaların tamamının ölümüne etkisi bulunduğu oy birliği ile mütalaa olunur."

Duruşma, sanıkların tutukluluğunun devamına karar verilerek ertelendi.

Kaynak: DHA