Arena Aslan'a Dar Geldi

Sezon başında 45 bin kombine satarak rekor kıran Galatasaray’da futbolcular saha içinde kupaları topluyor, kulüp saha dışında paraya para demiyor!

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2013 13:13
Değiştirme Tarihi: 03.09.2013 13:11
Arena Aslan'a Dar Geldi

Sezon başında 45 bin kombine satarak rekor kıran Galatasaray’da futbolcular saha içinde kupaları topluyor, kulüp saha dışında paraya para demiyor! Nasıl mı… Sarı-kırmızılılar geçen sezon taraftarı sayesinde 60 milyon dolardan fazla kazandı. 52 bin kişi kapasiteli Türk Telekom Arena’da 41 bin kombine satıldı ve 60 milyon dolar gelir elde edildi.

Rekor! 45 bin kombine

Yönetimin bu sezonki hedefi 70 milyon dolar tribün geliriydi. Drogba ve Sneijder’li takımı Şampiyonlar Ligi’nde izlemek için sabırsızlanan taraftarlar çıldırdı, kombineler yok sattı. Yöneticiler, kart sahipleri 45 bine dayanınca çareyi kombine satışında durdurmakta buldu.

Kalan sınırlı sayıdaki bilete, Real Madrid maçı öncesi rekor talep geliyor. Stat görevlileri telefonlardan bıktı, yöneticiler arkadaşlarına bile “Bilet yok” cevabını vermek zorunda kaldı. Yani Galatasaray’ın lig ve Avrupa’daki iç saha sınavları kapalı gişe olacak.

60 bin kişilik TT Arena!

Yine de yönetimin TT Arena ile ilgili bir ‘B Planı’ var. Önümüzdeki yaz Arena’nın kapasitesini artırmayı düşünen yönetim, loca sayısını düşürmeyecek ve yeni koltuk düzenlemesiyle Aslantepe’ye 52 değil 60 bin Galatasaray taraftarının gelmesini sağlayacak.