Aralık ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Koronavirüs salgını nedeniyle işyerini kapatmak zorunda kalan veya işten çıkan birçok vatandaşın maddi desteği haline gelen kısa çalışma ödenekleriyle ilgili araştırma sürmeye devam ediyor. Aralık ayı kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sorgulama yapıyor. Peki, aralık ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı.

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2021 15:30
Değiştirme Tarihi: 04.01.2021 15:30
Aralık ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Kısa çalışma ödenekleri ne zaman yatacak? Sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrası vatandaşlara devlet tarafından verilen destek olarak bilinen kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarih belli oldu. Peki, aralık ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

“Aralık Ayına İlişkin Ödemeler 5 Ocak 2021 Tarihinde Yapılacak” Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE KADAR?

Kısa çalışma ödeneği maaşın yüzde 60'ı kadar oluyor. En düşük ödenek brüt asgari ücrete göre belirleniyor. En yüksek ödenek ise brüt asgari ücretin yüzde 150'si kadar oluyor. Buna bağlı olarak Kısa çalışma ödeneği de Asgari ücret ile birlikte arttı.
En düşük Kısa Çalışma Ödeneği: 2.146,50 TL

En yüksek Kısa Çalışma Ödeneği: 5.366 TL

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA

e-Devlet üzerinden Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama işlemi gerçekleştiriliyor. Aşağıda bulunan linke tıklayıp e-Devlet'e giriş yapabilirsiniz.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA EKRANI-TIKLAYINIZ