Aralarında eski banka müdürü de var: 37 milyon TL'lik vurgun!

Gelen bir son dakika haberine göre Adana'da sahte çek ve paravan şirketlerle bir bankayı ve piyasayı 37 milyon TL'den fazla zarara uğratan dolandırıcılar yakalandı. Bir bankanın eski müdürü olmak üzere 22 kişi için çıkan gözaltı kararı sonrası düzenlenen operasyonda, çok sayıda şüpheli yakalandı.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2021 09:18
Değiştirme Tarihi: 22.09.2021 09:18
Aralarında eski banka müdürü de var: 37 milyon TL'lik vurgun!

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, bir dolandırıcılık şebekesinin piyasaya sahte çek sürdüğünü, kişiler ve paravan şirketler üzerinden banka görevlileri ile hareket ederek çek karneleri aldığını, çekleri sahte cirolarla piyasaya sürerek bir bankayı ve piyasayı 37 milyon 845 bin lira zarara uğrattığını tespit etti. Teknik ve fiziki çalışmalar sonucu bankanın eski müdürü kadının da aralarında bulunduğu 22 kişi belirlendi. 

Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkartmasının ardından ekipler, 22 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Adreslerde yapılan baskınlar sonucu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan, evlerde yapılan aramalar sonucu çok sayıda dokümana el konuldu.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: DHA