Apartman görevlisinde koronavirüs çıktı! 500 kişi karantinaya alındı!

Eskişehir’de yaklaşık 500 kişinin yaşadığı 5 bloktan oluşan site, karantinaya alındı. Söz konusu kararın, apartman görevlisi ve eşinin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması nedeniyle alındığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 15:27
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 15:27
Apartman görevlisinde koronavirüs çıktı! 500 kişi karantinaya alındı!

Eskişehir Uluönder Selva Sokak’taki 5 bloklu sitenin apartman görevlisi ve eşinde koronavirüs çıktı. Görevlilerin temas halinde olduğu 5 blokta yaşayan yaklaşık 500 vatandaş ise yaşanan bu gelişme üzerine 14 gün boyunca karantinaya alındı. Site sakinlerinin ihtiyaçlarının da Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanacağı belirtildi.

"SİTEDE BAŞKA VAKA YOK" 

Konuyla ilgili konuşan apartman yöneticisi Okan Süzbir, “Apartman görevlisinin eşi pozitif çıktı. Daha sonra bizim apartmana bakan apartman görevlimiz de pozitif çıkınca, karı-koca karantinaya alındı. Kendi evlerindeler şuan sağlık durumları gayet iyi. Bizim de sitemizdeki 5 binayı tedbir amaçlı karantinaya aldılar. Toplamda 5 blokta 120 dairede 450-500 civarı yaşayan var. Şu an sitede herhangi bir başka hasta yok, herkes gayet sağlıklı. Arkadaşlar çok ilgileniyor. Herhangi bir kişide hastalık belirtisi görülürse hemen haber vereceğiz, gelip bakacaklar. Ama şuanda sitemizde başka bir vakamız yok. Belediyemiz sağ olsun hemen geldiler, gerekli önlemleri aldılar. Emniyet ekiplerimiz gelip şeritlerini çektiler. Tepebaşı Belediyesi ekip göndererek tüm blokları dezenfekte ettirdi. Vefa grubundaki arkadaşların iletişim numaraları verildi, tüm ihtiyaçlarımız onlar vasıtasıyla karşılanacak. İnşallah başka bir pozitif vakamız çıkmaz, sağ salim bu günleri atlatırız” açıklamasını yaptı. 

(İHA)