AÖL telafi sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

AÖL telafi sınavlarının ne zaman yapılacağı, birçok Açık Öğretim Lisesi öğrencisi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Açık lisede okuyan öğrenciler tarafından merak edilen AÖL telafi sınavlarının tarihi, MEB tarafından açıklandı. Peki, AÖL telafi sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih.

Yayınlanma Tarihi: 26.07.2021 13:36
Değiştirme Tarihi: 26.07.2021 13:36
AÖL telafi sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

AÖL telafi sınavları için geri sayım başladı. MEB tarafından düzenlenecek olan Açık Öğretim Lisesi telafi sınavlarının tarihi öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. MEB yaptığı açıklamayla birlikte, AÖL telafi sınavlarının tarihini açıkladı. Peki, AÖL telafi sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih.

AÖL TELAFİ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK? 

MEB'den gelen açıklamaya göre, AÖL telafi sınavları 27 Temmuz-28 Temmuz tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek.

AÖL TELAFİ SINAVLARINA KİMLER KATILACAK? 

Açık Öğretim Lisesi, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Döneminde yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak 25 Şubat-1 Mart 2021 tarihleri arasında yapılan çevrim içi (online) sınavlara çeşitli nedenlerle katılamayan öğrencilerimiz (Batı Avrupa ve Balkanlar Programı öğrencileri hariç) için; 27 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30'dan 28 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59'a kadar çevrim içi (online) olarak telafi sınavı yapılacaktır.

Telafi sınavına katılma hakkı olan öğrencilerin kayıt yenileme ve ders atama işlemleri Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir.