AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 AÖL 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖL 2. dönem sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. MEB tarafından gerçekleştirilen AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 AÖL 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı?

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2021 10:10
Değiştirme Tarihi: 01.04.2021 10:10
AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 AÖL 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı?

2. dönem AÖL sınav sonuçları için geri sayım başladı. Yüz binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisinin katılım sağladığı AÖL sınavlarında, sonuçların açıklanacağı tarih merak ediliyor. Yaklaşık 10 gün içinde açıklanan son sınavın ardından, bu sınavın sonuçları için tarih bilgisi araştırılıyor. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN?

AÖL 1. dönem sınavları 1 Mart tarihinde tamamlanmış, AÖL sınav sonuçları 10 Mart’ta erişime açılmıştı. Bu nedenle AÖL 2 . Dönem sınav sonuçlarının da yaklaşık 3 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Değerlendirmelerin tamamlanması ardından sınavı online ortamda gerçekleştiren öğrenciler AÖL sonucunu da online sistem üzerinden görüntüleyebilecek.

AÖL soruları ve cevaplarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

SONUÇLARA NASIL ERİŞİLECEK? 

Açık lise sınavının sonuçları http://aol.meb.gov.tr/ adresinden görüntülenebilecek. Açıköğretim Lisesi sistemine kayıt olan öğrenciler, kendilerinden istenilen bilgileri girerek aldıkları notları öğrenebilecek.

3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN? 

AÖL 3. dönem sınavlarının temmuz ayı içinde yapılması bekleniyor. Ancak ülkemizde ve dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle, söz konusu sınavın takviminde değişiklikler meydana gelebilir.

Bu kapsamda bilgiler netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.