AÖL sınav tarihleri belli oldu mu? AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL sınav tarihleri belli oldu mu? AÖL sınavları ne zaman yapılacak?
Yayınlanma Tarihi: 12.11.2019 13:52 | Değiştirme Tarihi: 12.11.2019 13:52

AÖL sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı Açıköğretim Lisesi öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. AÖL sınav takvimi belli oldu. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav tarihleri.

AÖL sınavlarıyla ilgili tarih bilgisi araştırılmaya devam ediyor. AÖL sınav tarihleri, Açıköğretim Lisesi öğrencileri tarafından internet üzerinden sorgulanıyor. Peki, AÖL sınav tarihleri belli oldu mu? AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte, AÖL sınav tarihleri.

AÖL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

AÖL 1. dönem sınavları 7-8 Aralık tarihlerinde yurt genelinde gerçekleştirilecek. 

Sisteme öğrenci numarası ve şifresi ile girilerek çalışma takviminde belirtilen sürelerde sınav giriş yeri seçilir. Her sınav öncesi öğrenci sınav giriş yerini değiştirebilir. Özellikle taşınma, askerlik, terhis vb. nedenlerle adresin değiştiği durumlarda sınav merkezinin değiştirilmesi gerekmektedir. Sınav merkezini değiştirmeyen öğrenci bir önceki seçtiği sınav merkezinde sınava girmeye devam eder.

SINAV GÜNÜ YANIMA HANGİ BELGELERİ ALMALIYIM?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.