AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖL 2. dönem sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin katılım sağladığı AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2021 13:28
Değiştirme Tarihi: 06.04.2021 13:28
AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖL 2. dönem sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, birçok kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. 25-29 Mart tarihleri arasında yapılan AÖL sonuçları için geri sayım başladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Sınavlar 29 Mart tarihinde sona erdi.

Son yapılan sınav 1 Mart tarihinde tamamlanmış, AÖL sınav sonuçları 11 Mart’ta erişime açılmıştı.

İTİRAZ SÜRECİNE DAİR DETAYLAR 

Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içerisinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilecektir.

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır."

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.