AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi, internetten tarih araştırmasını sürdürmeye devam ediyor. MEB tarafından gerçekleştirilen AÖL sınavlarının ardından artık gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 16:25
Değiştirme Tarihi: 08.03.2021 16:25
AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen AÖL sınavlarının ardından, sınava katılım sağlayan binlerce öğrenci, sonuçların açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı. Sınava giren birçok öğrenci, sınav sonuç tarihinin belli olup olmadığını merak ediyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

AÖL sınav sonuçları ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. 2020/2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavları için online sınav tarihleri; 25 Şubat 2021 (saat 09:30’dan) 1 Mart 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında gerçekleşti.

Açık lise sınavının sonuçları http://aol.meb.gov.tr/ adresinden açıklanacak. Sonuçların sınavın tamamlanmasının ardından 2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Bu bilgiler göz önüne alındığında, 1 Mart'ta tamamlanan sınavın sonuçlarının 15 Mart haftasında açıklanması ön görülüyor.

MEB'DEN SINAV İTİRAZLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA 

Açıköğretim Lisesi sınav sonuç itirazları ile ilgili duyuru yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içerisinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.