AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 1. dönem soru ve cevapları yayınlandı mı?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 1. dönem soru ve cevapları yayınlandı mı?
Yayınlanma Tarihi: 09.12.2019 09:48 | Değiştirme Tarihi: 09.12.2019 09:48

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi tarafından sorgulanmaya başladı. MEB tarafından yapılan sınav sonrasında sonuç tarihiyle ilgili bir açıklama yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB tarafından gerçekleştirilen AÖL 1. dönem sınavları sona erdi. AÖL sınavlarının tamamlanmasının ardından sınava katılım sağlayan öğrenciler soru ve cevapların yayınlanıp yayınlanmayacağını merak etmeye başladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz resmi site üzerinden net bir bilgiye yer verilmedi. Ancak geçtiğimiz yıl 8-9 Aralık tarihinde yapılan AÖL 1. Dönem sınavının sonuçları 27 Aralık’ta duyurulmuştu.

AÖL SORULARI-CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Bir önceki sınav dönemleri baz alındığında AÖL sınav soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor.

AÖL SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ve Açık Öğretim Lisesi'nin sitesinden yayınlanacak. Online sisteme kayıtlı açıköğretim öğrencileri, T.C. kimlik numarası ve AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik koduyla bireysel sonuçları görüntüleyebilecek. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.