AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav tarihleri

AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi, MEB tarafından yapılan duyuru sonrası internet üzerinden tarih araştırması yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru sonrası AÖL sınavlarının ertelendiği duyurulmuştu. Yapılan son açıklama sonrası AÖL sınav tarihleri netleşti. Peki, AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav tarihleri

Yayınlanma Tarihi: 19.01.2021 16:10
Değiştirme Tarihi: 19.01.2021 16:10
AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav tarihleri

AÖL sınavlarına sayılı zaman kala binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı. AÖL sınavlarının tamamlanmasının ardından gerçekleşecek olan AÖL kayıt yenileme işlemleri içinde MEB duyuru yayımladı. Peki, AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav tarihleri

AÖL SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI

Kurum tarafından yapılan açıklamada sınavların 25 Şubat’ta yapılacağı bildirildi. İşte açıklamanın tamamı:

5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle alınan yeni tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelenen Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Sınavları, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online (çevrimiçi) olarak  25 Şubat 2021 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından  online olarak yapılacak sınavlara, Açık Öğretim Okulları öğrencileri, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile katılabilecektir. Online sınavlara internet erişimi olan telefon, tablet, laptop, masa üstü bilgisayar vb. araçlarla girilebilir.

AÖL KAYIT YENİLEMENE ZAMAN YAPILACAK?

1.Dönem Sınav sonuçları açıklandığı zaman 2. Dönem Sınavları için kayıt işlemleri başlatılacaktır. 

Açık Öğretim Okullarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Dönem online sınavları da 25 Mart 2021 tarihinde başlayacaktır. 

Online(çevrimiçi) sınavlara ait detaylı bilgiler ve Örnek sınav uygulamasına yönelik videolar önümüzdeki günlerde okulumuzun internet sitesinden paylaşılacaktır.