AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme tarihleri açıklandı!

AÖL 3. dönem sınavları için Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sorgulamaları sürmeye devam ediyor. Sınavlar için hazırlıklarını sürdürmeye devam eden öğrenciler, AÖL 3. dönem sınav tarihlerini internet üzerinden araştırırken bir yandan da AÖL kayıt yenileme tarihlerini öğrenmek istiyor. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 13:56
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 13:56
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme tarihleri açıklandı!

AÖL 3. dönem sınavları için geri sayım başladı. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri tarafından AÖL 3. dönem sınav tarihleri merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında, AÖL 3. dönem sınav tarihleri ve kayıt yenileme tarihleri internet üzerinden yapılan duyuruyla açıklandı. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN? 

AÖL 3. Dönem sınavları, 3 Temmuz 2021 09.30'da başlayacak ve 7 Temmuz 23.59'a kadar devam edecek. Sınavlar online olarak gerçekleşecek.

AÖL KAYIT YENİLEME SÜRECİ İÇİN AÇIKLAMA YAPILDI 

Açık Öğretim Ortaokulu kayıt şartlarını taşıyan öğrencilerin Açık Öğretim Ortaokuluna ilk kayıt işlemlerini yaptırabilmesi, 2 Temmuz 2004 tarihinde ve/veya öncesinde doğan Açık Öğretim Lisesi kayıt şartlarını taşıyan ilköğretim/ortaokul mezunu öğrencilerden e-Okul/Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sistemi'nde kaydı olan öğrencilerin Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt işlemlerini yaptırabilmesi, Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve ve kayıt yenileme işlemleri ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinin kayıt yenileme işlemlerinin 17 Mayıs 2021 tarihinden 11 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması,

Bu tarihler arasında çeşitli nedenlerle kayıt işlemlerini yaptıramayan öğrenciler için mazerete bağlı ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin 18 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması Başkanlığımızca uygun görülmektedir.