AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

AÖL 3. dönem sınav sonuçları için büyük heyecan sürmeye devam ediyor. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin katılım sağladığı AÖL lise 3. dönem sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Peki, AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

Yayınlanma Tarihi: 08.07.2021 09:56
Değiştirme Tarihi: 08.07.2021 09:56
AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

AÖL 3. dönem lise sınavlarının tamamlanmasıyla birlikte, sınava katılım sağlayan birçok öğrenci, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. MEB tarafından yapılacak olan açıklamayı merak eden öğrenciler, "http://aolweb.aol.meb.gov.tr/" adresinden gelecek olan duyuruyu bekliyor. Peki, AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi mi?

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Sınavların ardından AÖL sınav sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr/" adresinden öğrenebiliyor. AÖL sonuçları için net tarih verilmedi ancak sonuçların 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

SINAV İTİRAZLARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU 

Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içerisinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilecektir.

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır."

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.