AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan birçok Açık Öğretim Lisesi öğrencisi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılacak olan AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki, AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2021 11:17
Değiştirme Tarihi: 05.04.2021 11:17
AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL 2. dönem sınav sonuçlarıyla ilgili tarih araştırması sürmeye devam ediyor. Birçok Açık Lise öğrencisinin katılım sağladığı AÖL sınavı sonucu için tarih açıklanması yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. Peki, AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL soruları ve cevaplarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

SONUÇLARA NASIL ERİŞİLECEK? 

Açık lise sınavının sonuçları http://aol.meb.gov.tr/ adresinden görüntülenebilecek. Açıköğretim Lisesi sistemine kayıt olan öğrenciler, kendilerinden istenilen bilgileri girerek aldıkları notları öğrenebilecek.

3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN? 

AÖL 3. dönem sınavlarının temmuz ayı içinde yapılması bekleniyor. Ancak ülkemizde ve dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle, söz konusu sınavın takviminde değişiklikler meydana gelebilir.

Bu kapsamda bilgiler netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.