AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

Aralık ayında yapılması planlanan fakat koronavirüs salgını sonrası ertelenen AÖL 1. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı, binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama sonrasında, AÖL 1. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı açıklandı. Peki, AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2021 09:51
Değiştirme Tarihi: 31.01.2021 09:51
AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavlarının ne zaman hangi gün yapılacağını merak eden binlerce öğrenci, konuyla alakalı internet üzerinden açıklamalarını sürdürmeye devam ediyor. Aralık ayında yapılması planlanan fakat koronavirüs salgını sonrası tedbir amaçlı ertelenen sınavların yapılacağı tarih belli oldu. Peki, AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih.

2020-2021 AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Binlerce AÖL öğrencisinin katılacağı söz konusu sınavların yeni tarihi merak konusuydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili açıklama yaptı ve sınavların çevrimiçi ortamda gerçekleşeceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."

AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarıda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

'Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz.' ifadelerini kullanan Selçuk, "1. dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, 2. dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak." dedi.